×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

W Zespole Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich im. Emilii Gierczak w Kołobrzegu odbył się finał XI Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej organizowanej przez Wyższą Szkołę Gospodarki w Bydgoszczy. Do finału olimpiady zakwalifikowało się 30 uczniów z techników hotelarskich, w tym dwie uczennice Technikum Hotelarskiego w ZSEH w Kołobrzegu: Maja Orczykowska z kl. II i Wiktoria Pawłowicz z kl. II.W eliminacjach szkolnych wzięły 252 szkoły z całej Polski. Oficjalnego otwarcia olimpiady w imieniu Starosty Kołobrzeskiego Tomasza Tamborskiego dokonała Helena Rudzis-Gruchała Członek Zarządu Powiatu w Kołobrzegu.
Do finału olimpiady zakwalifikowało się 30 uczniów z techników hotelarskich, w tym dwie uczennice Technikum Hotelarskiego w Zespole Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich w Kołobrzegu: Maja Orczyko wska z kl. II i Wiktoria Pawłowicz z kl. II. Pierwszy etap zmagań finałowych polegał na rozwiązaniu testu teoretycznego z tematu przewodniego „ Hotele XXI wieku w promocji zdrowego stylu życia” (60 pytań z wiedzy hotelarskiej), natomiast drugi - sprawdzał umiejętności praktyczne uczestników w zakresie obsługi gościa zagranicznego w recepcji hotelowej i obsługi konsumenta w restauracji. Po teście teoretycznym Komisja wyłoniła „szczęśliwą 15”, która przystąpiła do ścisłego finału - zadań praktycznych. Ostatecznie Komisja konkursowa wyłoniła troje zwycięzców. Mistrzem Wiedzy Hotelarskiej 2019 został – Krzysztof Studziński z Zespołu Szkół Gastronomicznych z Gdyni, II miejsce zajęła Paulina Kubala również ZSG Gdynia a trzecie Anna Kocioł z Zespołu Szkół Ekonomicznych z Nowego Targu. Zwycięzcy otrzymali indeksy Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy, pamiątkowe puchary oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Zarząd Powiatu w Kołobrzegu. Uczennice z ZSE-H zajęły odpowiednio 16 i 22 miejsce.
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook