Błękitne Flagi przyznano w sezonie letnim dla kąpieliska w Grzybowie i Dźwirzynie. Jest to wyróżnienie potwierdzające działalność kąpieliska z poszanowaniem dla środowiska naturalnego oraz spełnienie wszystkich kryteriów określonych w międzynarodowym programie Blue Flag.

Są to jakość wody, bezpieczeństwo, informacja i edukacja ekologiczna czy zarządzanie środowiskowe. O otrzymaniu tego prestiżowego tytułu poinformował dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu Turystyki i Rekreacji Grzegorz Czachorowski.

Kołobrzeg w tym roku bez wyróżnienia. Nie wynika to jednak z pogorszenia sie jakości kąpielisk, ale związane jest ze zmianami w prawie wodnym, które wymusiły konieczność nowego podziału kąpielisk i miejsc do pływania. Do uzyskania Błękitnej Flagi wymagana jest dokumentacja z czterech lat działalności, zatem Błękitna Flaga nie zawiśnie jeszcze przez dwa lata.

W naszym kraju Błękitną Flagą w tym sezonie mogą posługiwać się 22 kąpieliska (14 w Województwie Zachodniopomorskim i 8 w Województwie Pomorskim) a także 10 marin (po 5 w Województwie Pomorskim i Zachodniopomorskim). Ogólnie wyróżniono 4560 obiektów w 45 krajach.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn