Jako miejscowość z jednej strony turystyczna, z drugiej uzdrowiskowa Kołobrzeg może liczyć na napływ turystów przez cały rok. Dzięki temu istnieje duże zapotrzebowanie na kelnerów, barmanów, recepcjonistów czy fizjoterapeutów i pokojówek, choć nie tylko…

Kołobrzeg – miasto związane nie tylko z turystyką

Kołobrzeg kojarzy się nam głównie z fantastycznymi plażami, portem morskim i dobrym miejscem na letni wypoczynek. To również w tym mieście znajdują się obiekty uzdrowiskowe, które przyczyniają się do rozwoju turystyki. W sezonie letnim zapotrzebowanie na pracowników gwałtownie wzrasta, zwłaszcza w branży hotelowej czy restauracyjnej. Barmani i kelnerzy, czy to zatrudnieni na stałe, czy sezonowo, mogą liczyć w tym okresie na szczególnie wysokie zarobki.

Poza szeroko rozwiniętą branżą hotelową i restauracyjną, oferty pracy w Kołobrzegu są zróżnicowane i możemy liczyć na zatrudnienie w wielu branżach, w zależności od naszego doświadczenia i wykształcenia. Z pewnością na szybkie pozyskanie wakatu możemy również liczyć w porcie. Istnieje tam duże zapotrzebowanie na pracowników fizycznych, operatorów maszyn czy pracowników produkcji, czy przetwórstwa rybnego. Zdobycie dodatkowych uprawnień (np. na obsługę wózków widłowych) pozwoli nam na uzyskanie wyższych zarobków. Bardzo często możemy również liczyć na umowę na czas nieokreślony, co dla niektórych będzie dużym atutem.

Warto również zwrócić uwagę na prężnie rozwijającą się branżę logistyczną. Pandemia przyczyniła się do rozrostu sektora e-commerce, dzięki czemu gwałtownie wzrosło zapotrzebowanie m.in. na powierzchnie magazynowe, co pociągnęło za sobą wzrost zatrudnienia wśród magazynierów, operatorów wózków widłowych czy zawodowych kierowców. Szukając pracy w Kołobrzegu, warto wziąć pod uwagę pracę jako magazynier czy kierowca, którą z powodzeniem mogą wykonywać również kobiety.

praca kg e4fcs

W jaki sposób warto szukać pracy?

Przy poszukiwaniu pracy warto uzbroić się w cierpliwość i zastanowić się, na czym najbardziej będzie nam zależeć – np. na wolnych weekendach, elastycznym czasie pracy, możliwości pracy hybrydowej czy konkretnym pułapie wynagrodzenia. Stworzenie listy priorytetów pozwoli zaoszczędzić czas oraz uczyni poszukiwania bardziej efektywnymi. Czasami znalezienie wakatu może zająć nawet kilka miesięcy, jednak jeśli tylko mamy taką możliwość, warto zaczekać na posadę, która spełnia większość naszych wymagań. A przy poszukiwaniu pracy możemy korzystać z wielu sposobów – jeśli chcemy znaleźć ją np. w Kołobrzegu, wystarczy wyszukać wszystkie dostępne oferty na portalu z ogłoszeniami o pracę, ustawiając odpowiednie filtry wyszukiwania. Jeśli zależy nam na pracy w konkretnym przedsiębiorstwie, możemy osobiście zanieść swoje CV. Również media społecznościowe mogą nam pomóc w znalezieniu idealnej pracy. Wystarczy dołączyć do grupy, na której publikuje się lokalne ogłoszenia o pracę. Z pewnością przed wysłaniem swojego CV zawsze warto sprawdzić stronę internetową potencjalnego pracodawcy i zweryfikować podstawowe informacje.

Mieszkaj nad morzem i pracuj zdalnie

Rynek pracy zdalnej wciąż się rozwija. Po pandemii Covid-19 coraz więcej pracodawców umożliwia swoim pracownikom pracę spoza siedziby firmy lub hybrydową. Bardzo często to rozwiązanie okazuje się dogodne dla obu stron. Mieszkając w Kołobrzegu, możesz pracować zdalnie dla firmy z większego miasta, co powinno się również przełożyć na wysokość zarobków. Z pewnością nie będzie zaskoczeniem fakt, że najlepiej zarabia się w branży IT, ubezpieczeń czy prawa. Podobne oferty pracy są dostępne w Kołobrzegu, często wiążą się jednak z wysokim poziomem specjalizacji i doświadczenia.

 

Najbezpieczniejszym i najmniej stresującym sposobem na szukanie pracy wydaje się sytuacja, kiedy robimy to, będąc jednocześnie zatrudnionymi w dotychczasowym miejscu pracy. Dzięki temu, jeśli nie mamy oszczędności, nasza płynność finansowa nie zostanie zagrożona. Zmniejsza się również presja psychiczna i istnieje mniejsze prawdopodobieństwo, że zdecydujemy się na mniej korzystną dla nas ofertę z powodu braku środków.