W miniony weekend, w strefie wypoczynku Miejskiej Biblioteki Publicznej odbył się już po raz szósty Eko Festiwal „Między Mostami”. Było ciekawie, edukacyjnie i kolorowo.

Eko Festiwal „Między Mostami” powstał dzięki zaangażowaniu pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej. W miniony weekend odbyła się już jego szósta edycja. Wydarzenie obfitowało w wiele różnych zajęć, warsztatów i żywych spotkań edukacyjnych. Podczas jednego z nich można było z bliska poznać uratowane, oswojone nietoperze i dowiedzieć się, jak wygląda ich codzienne życie. Za Fundacją BAT MOM dla Nietoperzy stoi Barbara Górecka, emerytowana nauczycielka akademicka, która od ponad 20 lat ratuje i rehabilituje nietoperze. Podczas tegorocznego festiwalu wspólnie z wolontariuszką przeprowadziła zajęcia edukacyjne. Można się było także dowiedzieć jak samodzielnie rozmnażać rośliny i dać im nowe życie, jak sprawić, by ogród stawał się coraz bardziej zielony bez konieczności kupowania kolejnych sadzonek. Podczas wydarzenia nie zabrakło także harcerzy. A finałem sobotniego wieczoru był koncert tradycyjnych pieśni kupalnych i obrzędowych. Ale uczestnicy świętowali początek lata na samej Parsęcie w słowiańskich strojach i własnoręcznie uplecionych wiankach, gdzie zorganizowano widowiskowy wieczorny spływ dla osób pływających na SUP-ach, kajakach czy łodziach. Eko Festiwal „Między Mostami” cieszył się dużym zainteresowaniem.

Więcej w wideo.

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn