×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

Już po raz drugi kołobrzeskie Amazonki zorganizowały bieg pod hasłem "Różowa Wstążka na Start". Amazonki pokazały, że choroba nowotworowa to nie wyrok i że każdy powinien mieć marzenia i je spełniać. 


 
 
 
 
 
Październik jest miesiącem walki z rakiem. Chcąc zwrócić uwagę na problem nowotworów, a szczególnie nowotwór piersi u kobiet, kołobrzeskie Amazonki po raz drugi zorganizowały bieg pod hasłem "Różowa Wstążka na Start". Spotkanie przy Pomniku Sanitariuszki było okazją do integracji osób leczonych na raka. Amazonki chcą edukować społeczeństwo i zachęcają do prowadzenia zdrowego stylu życia. Celem ich projektu jest również podniesienie poziomu wiedzy kobiet oraz ich bliskich i rodzin na temat istoty badań profilaktycznych. 
Bieg "Różowa Wstążka na Start"odbył się pod patronatem organizatorów Parkrunu. Amazonki chciały pokazać, że choroba nowotworowa to nie wyrok i że każdy powinien mieć marzenia i je spełniać. Amazonki mówią: nie ważne ile masz lat i jaki status społeczny, rak może dotknąć każdego z nas. Ale raka można wyleczyć, a mimo choroby można żyć normalnie korzystając z życia, pracując, podróżując, działając na rzecz innych. Nie trzeba leżeć w łóżku czekając na śmierć, można zrobić dla siebie i innych wiele dobrego.
 

[hdvs videoid=5922]

 
 
 
 
 
 
 

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn