W piątek w Budzistowie odbyło się spotkanie ze znawcą i miłośnikiem sztuki marynistycznej, żeglarzem, jednym z najstarszych stażem odtwórców historycznych wczesnego średniowiecza Jarosławem „Jerrym” Bogusławskim. Wszystko w ramach cyklu spotkań edukacyjnych pt. „Opowiem wam historię” zorganizowanego przez Stowarzyszenie Dawny Kołobrzeg.

Spotkania z cyklu „Opowiem wam historię” mają na celu popularyzację wiedzy na temat wczesnośredniowiecznego Kołobrzegu. Podczas zaplanowanych na każdy, ostatni piątek miesiąca mityngów, o rozmaitych aspektach życia w jednym z najważniejszych ośrodków Polski pierwszych Piastów opowiadać będą historycy, archeologowie, muzealnicy oraz odtwórcy historyczni z całego kraju. W piątek trzecim już prelegentem w ramach cyklu „Opowiem wam historię” był Jarosław „Jerry” Bogusławski,  autor niezliczonej liczby anegdot. Jest także jednym z najstarszych stażem odtwórców historycznych wczesnego średniowiecza. Inicjował tak znane projekty historyczne jak doroczny Hanzeatycki Targ Solny w Kołobrzegu, którego pozostaje organizatorem od siedemnastu lat. Organizował również i prowadził rejsy replikami historycznych łodzi.

Podczas spotkania Jarosław „Jerry” Bogusławski opowiadał  o działalności na rzecz upowszechniania wiedzy o dawnym Kołobrzegu, budowie i rejsach replikami łodzi z początków wieków średnich oraz legendarnej już wyprawie kupców solnych z Kołobrzegu do Wolina, od którego w tym roku miną dwie dekady. 

 

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn