Radny Krzysztof Plewko złożył interpelację w sprawie nielegalnego handlu watą cukrową w dzielnicy uzdrowiskowej. Proceder ma charakter zorganizowany, a punktów jest kilka. Radny otrzymał już odpowiedz z magistratu:

- Odpowiedz tak jakby dotyczyła jednej maszyny do kręcenia tej waty, a tam tych maszyn jest kilka na terenie uzdrowiska. Z odpowiedzi wiem, że jest to działalność nielegalna, więc pytanie, jak może być prowadzona działalność nielegalna od lat. I urząd sobie nie może z tym poradzić, czy urząd sobie nie chce z tym poradzić? Bo ja się czasami zaczynam się zastanawiać, czy to nie jest za cichym przyzwoleniem urzędu, bo nie oszukujmy się, Kołobrzeg to nie jest jakaś metropolia duża, gdzie trudno jest dotrzeć na teren uzdrowiska i zlokalizować tych, którzy tą watę kręcą.

Straż Miejska wystawiła w tej sprawie 8 mandatów oraz skierowała wniosek do sądu o ukaranie. Zdaniem radnego, działania te są niewystarczające:

- Jeżeli codziennie te wózki z tą watą stoją, to co tutaj oni będą mi mówili, że 8 interwencji, 8 mandatów, czy tam powiedzmy niech będzie nawet 28. To jest przecież kilkadziesiąt dni, tych punktów nie jest jeden tylko kilka, więc tych mandatów powinno być tyle dziennie. Zawiadomienie poszło również do Sanepidu, więc w następnej interpelacji zapytałem się, proszę mi to pismo przedstawić, które zostało skierowane do Sanepidu, jak również odpowiedź Sanepidu. No to w następnym piśmie dostałem odpowiedź, że to nie było złożone na piśmie, tylko złożone ustnie telefonicznie.

Więcej na ten temat na antenie Radia Kołobrzeg o godzinie 10.05 w audycji „Antykwadrans”. To nie jedyny temat, na jaki będziemy rozmawiać.

Podczas piątkowej sesji Rady Miasta wybrano nowe prezydium. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami przewodniczym Rady został Bogdan Błaszczyk z Kołobrzeskich Razem. Wiceprzewodniczący to radni z klubu Radnych Niezależnych i Nowego Kołobrzegu – Dariusz Zawadzki i Kamil Barwinek.

W Sali Koncertowej kołobrzeskiego ratusza odbyła się prezentacja prac wyróżnionych i nagrodzonych w konkursie architektoniczno-urbanistycznym na opracowanie koncepcji pawilonów gastronomiczno-handlowych usytuowanych na promenadzie.

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn