Radny Krzysztof Plewko na antenie Radia Kołobrzeg w audycji Antykwadrans odniósł się do najnowszej propozycji lokalizacji schroniska dla bezdomnych zwierząt przy ulicy Wspólnej na terenie gminy wiejskiej Kołobrzeg.

Zdaniem radnego proponowana przez Magistrat lokalizacja, omówiona z wójtem gminy Kołobrzeg nie ma większych szans na realizację:

- Teren jest bardzo trudny, tam są jakieś rośliny też chronione, ale chodzi o wodę gruntową, mam opracowaną dokumentację, którą mogę dostarczyć do Urzędu Miasta. W tej dokumentacji jest zapisane, że na tym terenie jest wysoki poziom wód gruntowych. Zwierciadło wody utrzymuje się stale na wysokim poziomie, zarówno na terenie inwestycji, bo wtedy chodziło o budowę biogazowni, jak i w szerokiej okolicy, czyli cała ta okolica jest trenem podmokłym (…).To jest pomysł poroniony (...).

Porozmawiamy również o bezprzetargowym przedłużeniu umowy dzierżawcy tarasu na poziomie dolnym głowicy molo na 9 lat i kontrowersjach z tym związanych oraz o rzekomych działaniach radnego Artura Dąbkowskiego w sprawie dzierżaw miejskich nieruchomości.

Więcej na te tematy na naszej antenie już o 10.05.

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn