Bardzo przez sportowców nie lubiane – czwarte miejsce zajęła szachistka Solnego Grzybowo - Julia Antolak w indywidualnych Mistrzostwach Polski w szachach klasycznych. Zawody odbyły się w Kruszwicy.

Na ich starcie stanęło 10 najlepszych kobiet w kraju, które uzyskały do nich awans w 2022 roku. Przez dziewięć dni panie rywalizowały ze sobą w pojedynkach w systemie kołowym (każdy z każdym). Julia w tym turnieju według aktualnego rankingu rozstawiona była z szóstym numerem startowym. Po dziewięciu dniach rywalizacji zawodniczka Solnego z dorobkiem 5,5 punktu (tyle samo co zdobywczyni brązowego medalu) ukończyła zawody na czwartym miejscu. O kolejności na 3-4 miejscu zadecydowała liczba zwycięstw w zawodach, których Julia miała 3, a Maria Malicka z Warszawy 4 i to ona została brązową medalistką.

Jak już wspominaliśmy Julia w tych zawodach odnotowała trzy wygrane, sześć remisów oraz jedną porażkę. Mistrzostwa dość nieoczekiwanie z dorobkiem 7 punktów wygrała pochodząca z Suwałk – 20 letnia Michalina Rudzińska, która rozegrała bardzo dobre zawody i pokonała wiele utytułowanych i wyżej notowanych zawodniczek. Michalina w całym turnieju odnotowała tylko jedną porażkę – w partii z naszą reprezentantką Julią Antolak.

Był to trzeci występ Julii w „dorosłych” mistrzostwach kraju kobiet. W roku 2020 w Ostrowie Wielkopolskim zajęła w swoim debiucie 10 miejsce, w roku 2021 w Bydgoszczy zajęła 8 miejsce, a w bieżącym roku w Kruszwicy „otarła” się o podium.

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn