Zapraszamy wszystkich pasjonatów literatury na wyjątkowy wieczór z prozą literacką, który odbędzie się w sercu Kołobrzegu, w Muzeum Miasta. To spotkanie będzie nie tylko okazją do zetknięcia się z pięknem słowa, ale również z muzyką, która dopełni atmosferę tego wydarzenia.

Centralną postacią tego wieczoru będzie niewątpliwie Pani Małgorzata Dziewięcka, autorka tomiku "Zapiski z pogranicza". Jej wiersze, pełne głębi i uczucia, z pewnością zachwycą każdego, kto ceni sobie literaturę najwyższej próby. Pani Małgorzata z pasją i zaangażowaniem dzieli się swoją twórczością, przekazując słuchaczom emocje zamknięte w wersach. Ale to nie jedyna atrakcja tego wieczoru.

Muzykalne akcenty wprowadzi Pan Maciej Wódz - nie tylko muzyk, ale również radiowiec i członek Kołobrzeskiego Stowarzyszenia Poetów. Jego obecność sprawi, że wieczór nabierze jeszcze bardziej artystycznego charakteru, a współprowadzenie przez Pana Macieja uczyni to spotkanie niezapomnianym.

Spotkanie odbędzie się w przepięknej sali plafonowej Muzeum Miasta Kołobrzeg przy ul. Armii Krajowej 13. Zapraszamy serdecznie 19 października, w czwartek, o godzinie 18:00. Dla wszystkich zainteresowanych przewidziana jest możliwość zakupu książki oraz otrzymania autografu od samej autorki.

Małgorzata Dziewięcka urodziła się w Ząbkowicach Śląskich. Od pierwszej klasy szkoły podstawowej mieszkała w Opolnicy, gdzie jej tato zorganizował czteroklasową szkołę. Ukończyła Szkołę nr 2 w Bardzie oraz LO w Kłodzku i tamże Szkołę Muzyczną w klasie fortepianu. Na Uniwersytecie Wrocławskim ukończyła geografię. Pracowała na lotnisku wrocławskim jako meteorolog, potem jako fizjograf. Następnie wyjechała do Ameryki Południowej, gdzie pracowała w Peru, a potem w Boliwii (jako dyrektorka sierocińca). Wyszła za mąż za Holendra i gdy nastał stan wojenny w Polsce, znajdując się w Holandi zajęła się humanitarną pomocą dla Dolnego Śląska. W ciągu dwóch lat dotarła z pomocą do ponad 2500 tysiąca osób, szpitali, szkół, schronisk dla bezdomnych.

W 1983 r. wyjechała z mężem do Bostwany w Afryce, gdzie pracowali jako wolontariusze holenderskiej organizacji wolontariackiej. W Bostwanie pozostali na wiele lat. Pani Małgorzata założyła tam Szkołę Tkactwa dla osób niepełnosprawnych, którą prowadziła. Jednocześnie zrobiła doktorat z historii i przemian wsi afrykańskiej. Jest matką trzech adoptowanych dziewczynek: Mantsi, Wawy i Roksany. Jest przewodnikiem safari, prowadziła wiele polskich wycieczek wysyłanych w busz. Pracowała jako nauczycielka w Indiach, na Malediwach, Seszelach.

Była przez wiele lat dziennikarką dla „Kultury Paryskiej” oraz dzienników, tygodników i miesięczników w Polsce. Bohaterka filmu dokumentalnego TVP „Odnaleźć się nad Okavango” oraz wykładowca przedmiotu „wolontariat światowy” w Dolnośląskiej Wyższej Szkole Służb Publicznych we Wrocławiu. Jest również autorką książki „Lato w Polsce. Dziennik 1992”, który jest zapisem obserwacji dotyczących zmian, jakie zaszły po transformacji ustrojowej w Polsce, poczynionych ponad 20 lat temu.

Małgorzata Dziewięcka, to poetka o duszy współczującej człowiekowi która w jego konkretnej potrzebie przychodzi mu z pomocą. Doświadczenia życia w różnych kulturach pozwala jej odczuwać stan duszy drugiego: widzi, jak Samira szuka swego Aleppo w Londynie, widzi jak marzenia o lepszym życiu Tebogo Maruzy rozwiewają się w konfrontacji z rzeczywistością Lampedusy, widzi jak umierają pod Lenino młodzi kresowiacy ocaleli z Sybiru.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn