Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta zaprasza na spektakl „Lokomotywa. Nie dla dzieci” w wykonaniu Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie.

„Lokomotywa. Nie dla dzieci” jest słowno-muzyczną opowieścią o jednym z najwybitniejszych polskich poetów Julianie Tuwimie. Przede wszystkim muzyczną. Wśród kilkunastu utworów, do których Poeta napisał słowa, a które usłyszymy podczas spektaklu, każdy z nas zna na pewno: „Miłość Ci wszystko wybaczy”, czy „Czy na pierwszy znak”. Te przedwojenne szlagiery, i inne – nie mniej znane – piosenki to jednak nie wszystko. „Lokomotywa” zabierze nas także do prywatnego świata poety, prezentując widzom Juliana Tuwima jako fascynującego w swojej złożoności, niezwykle wrażliwego Człowieka. W spektaklu pojawią się zarówno fragmenty wierszy i prozy, jak i kabaretowe teksty satyryczne Poety. „Lokomotywa” to również wspólna zabawa z publicznością. O tym jednak sza! Chcemy sprawić naszym widzom niespodziankę. Zapraszamy Państwa na spektakl pełen wzruszeń i radości, podszyty odrobiną melancholii, podczas którego będziecie się doskonale bawić!

20.03.2022 (niedziela), godz. 18:00, sala widowiskowa RCK

Bilety: 55 zł (normalny/w dniu spektaklu), 45 zł (ulgowy/Karta Mieszkańca) do nabycia w kasie RCK i na kupbilecik.pl

Reżyseria: Zdzisław Derebecki

Autor: Tomasz Ogonowski

Obsada: Bernadetta Burszta, Katarzyna Ulicka-Pyda, Beata Niedziela, Marcin Borchardt, Wojciech Kowalski, Piotr Krótki, Jacek Zdrojewski Inspicjent: Izabela Rogowska

Scenografia: Beata Jasionek

Muzyka: Jarosław Barów

Choreografia: Arkadiusz Buszko

Kostiumy: Beata Jasionek

Foto: Izabela Rogowska

Czas trwania spektaklu: 1h 40 min. (bez przerwy)

Zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=n6acks-wQ1w

 

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn