W związku z propozycją ograniczenia ruchu w centrum miasta urząd analizuje możliwość budowy ronda, które ułatwiłoby wyjazd z ul. Rzecznej. To może być rondo obejmujące nie tylko Rzeczną i Kamienną ale też ul. Budowlaną. 

Pojawiły się nowe propozycje i zmiana organizacji ruchu w centrum miasta została wstrzymana. Urząd przygotowuje się do wrześniowej sesji, podczas której radni otrzymają projekt uchwały zmian w budżecie i jeśli go poprą, zabezpieczą pieniądze na projekt ronda na skrzyżowaniu ul. Kamiennej i Rzecznej. 

Być może nowe rondo mogłoby ułatwić wyjazd nie tylko z Rzecznej, ale też z Budowlanej, która w tym miejscu jest obecnie drogą bez przejazdu. Projektant sprawdzi czy jest to możliwe tłumaczy M. Kujaczyński. Budowa takiego ronda zapewne wiązałaby się z likwidacją części miejsc parkingowych, które na Budowlanej niedawno powstały. Możliwe, że pojawią się i inne warianty ronda. Wszystkie mają być gruntownie przeanalizowane przez zespół zajmujący się organizacją ruchu, w skład którego wchodzą m. in. przedstawiciele policji, Straży Miejskiej, starostwa i miasta. Mają być także przedyskutowanie z mieszkańcami.

Natomiast do czasu powstania ronda ruch w centrum miasta pozostanie bez zmian. Początkowo planowano złożenie wniosku o zmianę organizacji ruchu do starostwa wcześniej, bo zamknięcie centrum dla ruchu samochodowego miało nastąpić w tym miesiącu.  Teraz nie wiadomo kiedy to się stanie ale na pewno nie wcześniej niż w 2022.

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn