Od października 2017 roku obowiązuje ustawa dezubekizacyjna, na mocy której obniżono emerytury funkcjonariuszom służb mundurowych, którzy pracowali w organach bezpieczeństwa PRL. Dzisiaj odbyła się III Konferencja Służb Mundurowych poświęcona temu tematowi. Podczas spotkania mówiono także o nowych projektach pomocowych dla emerytów służb i ich rodzin.

Dzisiejsza Konferencja Służb Mundurowych odbyła się pod hasłem „Pamięć. Prawda. Przyszłość.” Wydarzenie rozpoczęło się apelem pamięci ofiar ustaw dyskryminacyjnych. Według Tomasz Tamborskiego ustawa dezubekizacyjna to ustawa bardzo krzywdząca.

Anna Mieczkowska ma nadzieję, że dzisiejsza konferencja będzie głosem prawdy, głosem który w końcu doprowadzi do refleksji rządzących.

- Zgodnie z hasłem dzisiejszej konferencji to na pamięci i prawdzie będziemy budować to co jest przyszłością. Bo jeżeli nie ma przyszłości dla żołnierzy i funkcjonariuszy, to wszystko co robimy nie ma najmniejszego sensu - mówił prezes Zarządu Bractwa Mundurowego RP.

Podczas III Konferencji Służb Mundurowych odbyła się także akcja charytatywna Serce 2021 dedykowana wdowom po ofiarach represji państwa. 

 

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn