Nasze miasto zajęło II miejsce w kategorii Miasta Powiatowe w rankingu Pisma Samorządu Terytorialnego Wspólnota, w kategorii „Budownictwo komunalne i społeczne 2000-2020”. Ranking został opracowany przez zespół naukowców z Uniwersytetu Warszawskiego na podstawie danych GUS.

Ogólna liczna mieszkań komunalnych oraz społecznych czynszowych wybudowana przez jednostkę samorządową została podzielona przez 1000 mieszkańców. Uzyskany wskaźnik - liczby takich mieszkań przypadających na tysiąc mieszkańców - posłużył do zbudowania rankingu za lata 2000-2020.

- Prestiżowe II miejsce to dla nas ważne wyróżnienie, bo Wspólnota to Pismo Samorządu Terytorialnego, które w sposób matematyczny, czyli obiektywny ocenia i patrzy na budownictwo komunalne na przestrzeni ostatnich 20 lat. Wg danych KTBS takich mieszkań w Kołobrzegu powstało niemal 550 – mówi Anna Mieczkowska, prezydent miasta.

Nagrody wręczono w środę, 6 października podczas XIX Samorządowego Forum Kapitału i Finansów w Katowicach, w którym uczestniczył prezes KTBS, pan Robert Cieciora.

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn