Policjanci kołobrzeskiego wydziału kryminalnego, doprowadzili do zatrzymania dwóch osób. W trakcie kontroli drogowej i przeszukaniu pojazdu, którym się poruszały, funkcjonariusze ujawnili środki odurzające i substancje psychotropowe, ponadto kierujący mężczyzna był pod działaniem tych środków.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępczości narkotykowej, w trakcie prowadzonych działań ustalili i zatrzymali pojazd, którym poruszali się 22-letni kierujący i 25-letni pasażer. Podczas kontroli funkcjonariusze ujawnili łącznie ponad 60 gram środków odurzających w postaci suszu ziela marihuany i substancji psychotropowych w postaci tabletek. Dodatkowo, po zbadaniu kierującego ustalono, że znajduje się on pod działaniem THC. Wobec tego pobrano mu krew do dalszych badań. 

Już następnego dnia 25-letniemu pasażerowi przedstawiono zarzut posiadania środków odurzających oraz substancji psychotropowych, za co grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat. Kierującemu za swoje nieodpowiedzialne zachowanie także mogą grozić duże konsekwencje, kodeks karny za kierowanie pod działaniem narkotyków przewiduje karę nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

 

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn