Dzisiaj Zespół Szkół nr 2 im. Bolesława Krzywoustego obchodził swoje święto. Podczas uroczystości wręczono statuetki Zawodowca Roku i Pracodawcy Roku. 

Obchody święta szkoły przy Piastowskiej odbywają się w trakcie trwania Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych. Świętowanie rozpoczęło się już wczoraj, w profesjonalnej pracowni kołobrzeskiego Centrum Wyposażenia Gastronomii „Klimatex” został przeprowadzony konkurs kulinarny dla uczniów szkół podstawowych „Mistrz Kuchni Junior”. Dzisiaj podczas uroczystości odbyło się wręczenie nagród. Równolegle, szkoła w ramach Dnia Otwartych Drzwi, prezentowała swój potencjał. 

Do zaprezentowania swojej oferty szkoła zaprosiła również pracodawców. Wszystko po to żeby uczniowie na miejscu mogli podjąć decyzję o wyborze nauczanego w szkole zawodu. Pracodawcy odpowiadali na wszystkie pytania związane z realizacją zajęć praktycznych i nauką zawodu. 

W szkole prezentowane były także stanowiska fryzjerskie i profesjonalna pracownia mechaniczna. A uczniowie klasy kucharskiej przygotowywali i serwowali wszystkim chętnym gofry własnej roboty.

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn