Wczoraj w Szkole Podstawowej nr 5 w Kołobrzegu odbyły się warsztaty ogrodnicze poprowadzone przez ogrodnika miejskiego. W ramach zajęć uczniowie dowiedzieli się jakie rośliny możemy spotkać na terenie miasta, jak powinno się o nie dbać, a także posadzili drzewo na terenie szkoły.

Wczoraj Szkoła Podstawowa nr 5 zorganizowała dla uczniów klas piątych, szóstych i siódmych spotkanie z ogrodnikiem miejskim. Wszystko po to aby uwrażliwić ich na piękno otaczającej nas przyrody. Zajęcia odbyły się w ramach projektu „empatyczna klasa”. Monika Buśko-Kuś opowiadała dzieciom o zieleni w naszym mieście, o trwającej przebudowie placu zabaw przy ulicy Dubois, a także o tym na czym polega praca ogrodnika miejskiego.

Podczas zajęć uczniowie byli bardzo aktywni i zadawali wiele pytań. Dowiedzieli się nie tylko jakie rośliny można spotkać w mieście, ale także jakie możemy sadzić w domu lub na tarasie, i jak o nie dbać.

Podczas zajęć dzieci mogły same się przekonać jak sadzić rośliny. Kulminacyjnym punktem warsztatów ogrodniczych było posadzenie przez uczniów drzewa, a dokładnie klonu, na terenie zielonym przy szkole.

 

Wiecej w materiale wideo.

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn