Do bulwersującego przestępstwa doszło 17 maja w Kołobrzegu. 37-letni mieszkaniec miasta miał brutalnie zgwałcić 86-letnią kobietę. Dodatkowo, ofiara była babcią partnerki domniemanego sprawcy.

Pokrzywdzona trafiła do szpitala, gdzie nadal przebywa ze względu na obrażenia, których dopuścił się zatrzymany. Z informacji przekazanych przez rzecznika prasowego koszalińskiej prokuratury Ryszarda Gąsiorowskiego wynika, że ofiara doznała między innymi złamań żeber. Pokrzywdzona wskazała potencjalnego sprawcę, policja szybko wytypowała i zatrzymała osobę podejrzaną. Patrykowi M. przedstawiono zarzut gwałtu ze szczególnym okrucieństwem z art. 197 par. 1 i 4 oraz zarzut lekkiego i średniego uszczerbku na zdrowiu z art. 157 Kodeksu Karnego. Może mu grozić do 15 lat pozbawienia wolności.

Podejrzany, bo taki obecnie ma status zatrzymany, wobec którego wydano postanowienie o przedstawieniu zarzutów, odmówił składania zeznań. Prokurator prowadzący sprawę zawnioskował o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn