×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

Wczoraj informowaliśmy o zmianach dotyczących amfiteatru, podobny los może czekać kino Wybrzeże. Co prawda umowa dzierżawy kina wygasa w marcu 2017 roku, ale dziś już wiadomo, że dyrektor RCK jest chętny na przejęcie i tego obiektu. 
 
Dzierżawca zarządza kinem Wybrzeże od 1999 roku. Przez ten czas miasto i radni wielokrotnie zwracali uwagę na zły stan budynku, a także na jakość świadczonych tam usług, wygodę foteli czy nagłośnienie. Jak mówi prezydent Jerzy Wolski, przedstawiono dzierżawcy wstępny kosztorys remontu kina, który jest niezbędny, by z obiektu bezpiecznie i komfortowo mogli nadal korzystać mieszkańcy i turyści. Dzierżawca kina Wybrzeże i na to pismo nie odpowiedział.
Ostateczna decyzja co do przyszłości kina przy Łopuskiego jeszcze nie zapadła, kontaktu z  dotychczasowym dzierżawcą nie ma, a z drugiej strony pojawił się ktoś, kto kino chętnie przejmie i ma na nie plan. To Tadeusz Kielar, dyrektor Regionalnego Centrum Kultury. Według wstępnych planów przy Łopuskiego nadal mielibyśmy kino komercyjne z rozszerzoną ofertą wynajmu sali. DKF pozostałby przy Solnej.
W przypadku remontu amfiteatru mówi się o kilkudziesięciu milionach złotych, w przypadku kina – o kilku. Miasto ma przygotować projekty tych inwestycji i aplikować o dotacje unijne.
Dzierżawa kina Wybrzeże upływa w marcu 2017 roku.

[hdvs videoid=2471]

 

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn