W minioną sobotę, w Miejskiej Bibliotece Publicznej rozpoczął się nowy cykl programów „Z Wandą nie tylko wśród zwierząt”. Tytułowa Wanda, to kołobrzeska aktywistka, działająca w obszarze przyrody i zwierząt, a do programu zaprasza gości, którzy mogą dzielić się i zarażać swoją pasją.

Podczas audycji, niezwykły pokaz fotografii ptaków Kołobrzegu i okolic zaprezentował młody, bo 12-letni, lecz zarazem dojrzały artysta Milan Maziarz. Fotograf, swoją prezentacją ubarwił błyskotliwymi opowieściami i ciekawostkami o każdym gatunku.

Drugim gościem była Monika Buśko-Kuś - ogrodnik miejski, która przedstawiła wizjonerskie, proekologiczne koncepcje, nawiązujące też do klasycznych założeń przedwojennych parków i projektów zieleni miejskiej ogrodnika Heinricha Martensa. Wyjaśniła jakie są założenia, co będzie i co już zostało nasadzone. Zaprezentowała też swój projekt placu zabaw przy ulicy Dubois. 

W spotkaniu czynnie brała udział również publiczność, która dopytywała zaproszonych gości i przedstawiała swoje sugestie.

Podczas programu prowadzony jest także „Kącik Adopcyjny”, tym razem na widowni gościła kotka szukająca domu. 

Program „Z Wandą nie tylko wśród zwierząt” ma na celu pokazać, że nawet najmniejsze nasze działania mają ogromny wpływ na otoczenie i na nas samych. 

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn