W minioną sobotę, w Miejskiej Bibliotece Publicznej rozpoczął się nowy cykl programów „Z Wandą nie tylko wśród zwierząt”. Tytułowa Wanda, to kołobrzeska aktywistka, działająca w obszarze przyrody i zwierząt, a do programu zaprasza gości, którzy mogą dzielić się i zarażać swoją pasją.

Podczas audycji, niezwykły pokaz fotografii ptaków Kołobrzegu i okolic zaprezentował młody, bo 12-letni, lecz zarazem dojrzały artysta Milan Maziarz. Fotograf, swoją prezentacją ubarwił błyskotliwymi opowieściami i ciekawostkami o każdym gatunku.

Drugim gościem była Monika Buśko-Kuś - ogrodnik miejski, która przedstawiła wizjonerskie, proekologiczne koncepcje, nawiązujące też do klasycznych założeń przedwojennych parków i projektów zieleni miejskiej ogrodnika Heinricha Martensa. Wyjaśniła jakie są założenia, co będzie i co już zostało nasadzone. Zaprezentowała też swój projekt placu zabaw przy ulicy Dubois. 

W spotkaniu czynnie brała udział również publiczność, która dopytywała zaproszonych gości i przedstawiała swoje sugestie.

Podczas programu prowadzony jest także „Kącik Adopcyjny”, tym razem na widowni gościła kotka szukająca domu. 

Program „Z Wandą nie tylko wśród zwierząt” ma na celu pokazać, że nawet najmniejsze nasze działania mają ogromny wpływ na otoczenie i na nas samych. 

Komentarze  
+3 # Kg 2022-01-19 13:16
Nie wiem na czym polega aktywność tej pani w zakresie ochrony przyrody czy zwierząt. Nie słyszałem aby coś zrobiła aby nie niszczały parki w Kołobrzegu np mnóstwo powalonych drzew ul. Arciszewskiego w kierunku Grzybowa itp. Chyba kolejna "zaprzyjaźniona" z panią Prezydent i tylko potrzeć jak otrzyma etat w UM
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-4 # Jadwiga Kołobrzeska 2022-01-19 22:22
Pani Wanda jest wspaniała i od wieeeelu lat działa na rzecz psów, kotów i ekologii. Brawo za fantastyczny program! Świetny pomysł na promowanie ciekawych ludzi. Wielkie brawa i podziękowania w imieniu inteligentnych ludzi z Kołobrzegu, którzy cenią mądre idee.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # PTTK 2022-01-19 22:47
Brawa dla małego Maziarza, wspaniały chłopak.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn