×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

Czytanie książek, to obecnie nie tylko szelest pachnących farbą drukarską stronic, pomiędzy które można wsunąć ulubioną zakładkę. Dodatkową ulubioną formą zatopienia się w lekturze jest czytanie poprzez słuchanie. Miejska Biblioteka Publiczna w Kołobrzegu szczyci się bogatym zbiorem ponad 1400 książek mówionych – audiobooków. W Światowym Dniu Kota  można było posłuchać fragmentów audiobooków o słynnych literackich mruczkach. Podczas pierwszego popołudnia z cyklu: „Spotkajmy się w bibliotece”, rozmawiano o nierzadko kluczowej roli osoby czytającej, wymieniono wśród najlepszych: Krzysztofa Gosztyłę, Macieja Stuhra, Annę Seniuk, Annę Dereszowską , Piotra Fronczewskiego. Obejrzano prezentację audiobooków dostępnych w Bibliotece Młodzieżowej dla czytelników w każdym wieku. Zwrócono uwagę na zalety książek czytanych przez znakomitych lektorów, aktorów i autorów – można podczas czerpania przyjemności z poznawania lektury: podróżować, spacerować, jechać na rowerze, uprawiać ćwiczenia fizyczne, porządkować mieszkanie, gotować, pielić w ogródku i wiele innych. Klamrą spinającą popołudnie w Bibliotece nad Parsętą była demonstracja wiersza "Chory kotek" otwierającego spotkanie w formie audiobooka w wykonaniu Mariana Kociniaka, kończąca natomiast w najnowocześniejszej formie – książce hybrydowej.
Biblioteka Młodzieżowa przy ulicy Brzozowej zaprasza w poniedziałki i wtorki w godzinach 9-16 oraz w środy, czwartki i piątki od 12 do 19. W tym tygodniu przybyło 85 najnowszych nabytków, zapraszamy. 
 
 

Info: Monika Kopryna, foto: archiwum MBP

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn