Choć mieszkańców zawsze cieszy kiedy w mieście realizowane są inwestycje, które mają poprawić stan dróg czy chodników, to samo wykonanie już niekoniecznie. I tak jest w przypadku ulicy Słonecznej w dzielnicy Radzikowo, której przebudowa trwała od lutego tego roku. Mieszkańcy zgłosili wiele uwag. Miasto interweniuje u wykonawcy.

Choć Słoneczna jest krótką ulicą, to jej przebudowa nie należała do najłatwiejszych. Poza samą nawierzchnią wymianie musiała ulec cała sieć deszczowa.

Czemu miasto musiało interweniować w przypadku tej inwestycji? Mieszkańcy zgłaszali wiele nieprawidłowości. Zarzucili wykonawcy m.in. niedbałość w wykonanych pracach oraz spore opóźnienia. Miasto zapewniło, że uwzględnia wszystkie uwagi zgłaszane przez mieszkańców ulicy Słonecznej.

Problemy przy inwestycjach zdarzają się jednak częściej. Ale jak podkreśla Ewa Pełechata każda z inwestycji jest zawsze nadzorowana przez inspektora nadzoru.

Wykonawcy są wyłaniani w drodze przetargów, ale jak mówi Ewa Pełechata prawo zamówień publicznych jest bezwzględne. Mimo wszystko wygrywają najtańsze oferty, a przedsiębiorcy nie zawsze są przygotowani na realizację bardzo trudnych inwestycji.

 

 

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn