Choć mieszkańców zawsze cieszy kiedy w mieście realizowane są inwestycje, które mają poprawić stan dróg czy chodników, to samo wykonanie już niekoniecznie. I tak jest w przypadku ulicy Słonecznej w dzielnicy Radzikowo, której przebudowa trwała od lutego tego roku. Mieszkańcy zgłosili wiele uwag. Miasto interweniuje u wykonawcy.

Choć Słoneczna jest krótką ulicą, to jej przebudowa nie należała do najłatwiejszych. Poza samą nawierzchnią wymianie musiała ulec cała sieć deszczowa.

Czemu miasto musiało interweniować w przypadku tej inwestycji? Mieszkańcy zgłaszali wiele nieprawidłowości. Zarzucili wykonawcy m.in. niedbałość w wykonanych pracach oraz spore opóźnienia. Miasto zapewniło, że uwzględnia wszystkie uwagi zgłaszane przez mieszkańców ulicy Słonecznej.

Problemy przy inwestycjach zdarzają się jednak częściej. Ale jak podkreśla Ewa Pełechata każda z inwestycji jest zawsze nadzorowana przez inspektora nadzoru.

Wykonawcy są wyłaniani w drodze przetargów, ale jak mówi Ewa Pełechata prawo zamówień publicznych jest bezwzględne. Mimo wszystko wygrywają najtańsze oferty, a przedsiębiorcy nie zawsze są przygotowani na realizację bardzo trudnych inwestycji.

 

 

Komentarze  
+4 # aTomek 2021-08-06 20:14
Platforma i wszystko jasne.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+3 # DeyaVu 2021-08-07 17:26
Wcale nie muszą wygrać najtańsze oferty.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # build 2021-08-08 16:15
Pani Prezydent sadzę ,że Pani powinna wiedzieć,że mówi się podłączano a nie podłanczano.Bo żeby wykonać to drugie,to trzeba by mięć jakiś podłancznik a takie coś na świecie nie istnieje. A poza tym to nie potraficie egzekwować należytego wykonania usługi mimo potężnie rozbudowanego Wydziału Inwestycji.Opieracie się na zewnętrznych inspektorach nadzoru ,którzy jak widać przy tej i wielu innych okazjach,delikatnie mówiąc, nie zawsze sobie radzą.Ale to tak jest kiedy dyletanci decydują o wydawaniu nie swoich pieniędzy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook