Tylko wczoraj kołobrzescy policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych rowerzystów. Miłośnik jednośladu i niechlubny rekordzista miał ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie.

Wczoraj pierwszym zatrzymanym z promilami przez funkcjonariuszy policji był 62 letni rowerzysta. Mężczyzna kierował jednośladem w Ustroni Morskim. Podczas kontroli drogowej policjanci wyczuli od niego silną woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że rowerzysta kierował po użyciu alkoholu, za co został ukarany mandatem karnym w wysokości 300 złotych.

Dwóch kolejnych rowerzystów zatrzymano w Kołobrzegu. Funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego przeprowadzili kontrole trzeźwości 50 i 28 latka, których tor jazdy wskazywał, że mogą znajdować się pod wpływem alkoholu. Pierwszy „wydmuchał” 0,6, a drugi ponad 1,7 promila alkoholu. Mężczyźni zostali ukarani mandatami w wysokości 500 złotych.

Nieodpowiedzialnym kierującym rowerami przypominamy, że za jazdę pod wpływem alkoholu grozi grzywna, kara aresztu, a nawet zakaz kierowania jednośladami.

Pamiętajmy również, że rowerzyści zaliczają się do niechronionych uczestników ruchu drogowego i ich udział w nawet niegroźnie wyglądającym wypadku może zakończyć się dla nich poważnym kalectwem, a nawet śmiercią.

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn