Tylko wczoraj kołobrzescy policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych rowerzystów. Miłośnik jednośladu i niechlubny rekordzista miał ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie.

Wczoraj pierwszym zatrzymanym z promilami przez funkcjonariuszy policji był 62 letni rowerzysta. Mężczyzna kierował jednośladem w Ustroni Morskim. Podczas kontroli drogowej policjanci wyczuli od niego silną woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że rowerzysta kierował po użyciu alkoholu, za co został ukarany mandatem karnym w wysokości 300 złotych.

Dwóch kolejnych rowerzystów zatrzymano w Kołobrzegu. Funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego przeprowadzili kontrole trzeźwości 50 i 28 latka, których tor jazdy wskazywał, że mogą znajdować się pod wpływem alkoholu. Pierwszy „wydmuchał” 0,6, a drugi ponad 1,7 promila alkoholu. Mężczyźni zostali ukarani mandatami w wysokości 500 złotych.

Nieodpowiedzialnym kierującym rowerami przypominamy, że za jazdę pod wpływem alkoholu grozi grzywna, kara aresztu, a nawet zakaz kierowania jednośladami.

Pamiętajmy również, że rowerzyści zaliczają się do niechronionych uczestników ruchu drogowego i ich udział w nawet niegroźnie wyglądającym wypadku może zakończyć się dla nich poważnym kalectwem, a nawet śmiercią.

Komentarze  
+3 # ***** tuska 2021-09-15 14:59
Dlaczego policjanci nie zajmą się ryczącymi autami. Od dłuższego czasu straszliwie ryczy jakiś ford mustang. Czy nim jeździ policjant po służbie,czy koleś policjantów???. Może trzeba wysłać tych policjantów do laryngologa ,żeby ten zbadał ich czy nie mają problemów ze słuchem. No bo jeśli tylko oni nie słyszą tego ryku ,to coś tu jest na rzeczy. Podziurawione tłumiki lub zupełny ich brak dają taki efekt. Są jakieś urządzenia do pomiaru natężenia dźwięków,są jakieś normy. Ci którzy jeżdżą tymi straszydłami , urządzają sobie kpiny z policji i norm. A policja sobie z nimi nie radzi.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-2 # Kg 2021-09-15 20:01
W Niemczech na Octoberfest każdy ma jakiś promile i też są tam rowerzyści. Dobrze że nie ma tam naszych policjantów.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # Kg 2021-09-15 20:11
Akcja działkowiec ruszyła. Emeryci wracający z działek to ulubiony łup. Mało roboty a w statystykach zatrzymany sprawca przestępstwa.
Panie Komedancie Hoc czy warto się tym tak chwalić. Gdzie zatrzymania sprawców kradzieży rowerów, samochodów i innych naprawdę szkodliwych czynów?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook