Cały czas trwa spór pomiędzy miastem, a wykonawcą instalacji „Ławica”. Autor nie zgodził się na demontaż rzeźby i zwrot pieniędzy. Urząd chcę skierować sprawę do sądu.

Dwa miesiące  temu miasto powiedziało dość podejmując decyzję o demontażu instalacji „Ławica” i zwrocie 80 tysięcy złotych. Autor jednak zaproponował kolejne rozwiązania, które w żaden sposób nie spełniły oczekiwań miasta. W tej chwili trwa wymiana pism pomiędzy urzędem a wykonawcą. Sprawa jednak najprawdopodobniej skończy się w sądzie.

Do czasu rozstrzygnięcia sporu z autorem, „Ławicy”, po której zostały jedynie gołe pręty, ta nadal będzie stała przy ul. Rzecznej.

Przypomnijmy. Instalację pod nazwą Ławica zainstalowano pod  koniec 2018 roku. Była to pierwsza realizacja niefiguratywnej sztuki publicznej w naszym mieście, która miała przetrzeć szlaki dla dalszego rozwoju podobnych działań w przestrzeni publicznej Kołobrzegu. Niestety jak widać, jej realizacja przyniosła skutek odwrotny do zamierzonego.

 

 

Komentarze  
-11 # rzeźba 2021-09-15 16:45
A na jaki okres była gwarancja na wykonaną rzeźbę? pomysł nie był zły , tylko materiały użyte może były nie trafione? Swoją drogą brakuje mi w Kołobrzegu - wielkiej fontanny. Może jakieś konkurs na projekt takiej fontanny ogłosić i na jej wykonanie? ;-) ;-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+5 # aTomek 2021-09-15 21:18
Platfusy są tak zacietrzewione że nawet Ławica im przeszkadza. Dość komunistycznej władzy w Kołobrzegu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+6 # Sęp 2021-09-15 22:12
Kto zaaprobował tę koszmarną instalację? Czy trzeba nie mieć poczucia estetyki?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # Pod Sąd 2021-09-19 09:38
Tytuł powinien brzmieć : Wszyscy sprawcy ławicy trafią pod sąd .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook