Wykonawca, który wygrał przetarg na przebudowę Adabaru rozpoczął już pierwsze, drobne prace remontowe w budynku. W związku z tym, że wejście do zabytkowego lokalu ma być całkowicie przebudowane, stacja roweru miejskiego znajdująca się obok kawiarni została dzisiaj przeniesiona.

Przypomnijmy. Do przetargu na przebudowę Adabaru przystąpiły trzy firmy. Dwie z nich mieściły się w kwocie jaką miasto przeznaczyło na ten cel. Wygrało Konsorcjum firm z Kołobrzegu z ofertą na kwotę blisko 2 milionów złotych. 

Szklana dobudówka, którą wchodziło się do Adabaru ma całkowicie zniknąć. Dlatego po uzgodnieniach z firmą Nextbike podjęto decyzję o przeniesieniu znajdującej się obok stacji roweru miejskiego. Stacja będzie się teraz znajdować przy budynku starego urzędu pracy.

Choć po zakończeniu dzierżawy Adabaru w 2017 roku, miasto założyło ogrzewanie i przeprowadziło odgrzybianie zabytkowego lokalu, to budynek nadal wymaga wielu innych prac, w tym ponownego odgrzybienia. Po remoncie pomieszczenia mają służyć młodzieży. 

Wykonawca ma rok na wyremontowanie Adabaru.

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn