Wykonawca, który wygrał przetarg na przebudowę Adabaru rozpoczął już pierwsze, drobne prace remontowe w budynku. W związku z tym, że wejście do zabytkowego lokalu ma być całkowicie przebudowane, stacja roweru miejskiego znajdująca się obok kawiarni została dzisiaj przeniesiona.

Przypomnijmy. Do przetargu na przebudowę Adabaru przystąpiły trzy firmy. Dwie z nich mieściły się w kwocie jaką miasto przeznaczyło na ten cel. Wygrało Konsorcjum firm z Kołobrzegu z ofertą na kwotę blisko 2 milionów złotych. 

Szklana dobudówka, którą wchodziło się do Adabaru ma całkowicie zniknąć. Dlatego po uzgodnieniach z firmą Nextbike podjęto decyzję o przeniesieniu znajdującej się obok stacji roweru miejskiego. Stacja będzie się teraz znajdować przy budynku starego urzędu pracy.

Choć po zakończeniu dzierżawy Adabaru w 2017 roku, miasto założyło ogrzewanie i przeprowadziło odgrzybianie zabytkowego lokalu, to budynek nadal wymaga wielu innych prac, w tym ponownego odgrzybienia. Po remoncie pomieszczenia mają służyć młodzieży. 

Wykonawca ma rok na wyremontowanie Adabaru.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook