W grudniu w Urzędzie Miasta odbyło się spotkanie z radnymi na temat zagospodarowania terenu znajdującego się przy ulicy Solnej i Jedności Narodowej. Właściciel nieruchomości przedstawił koncepcję, która zakłada m.in. budowę Centrum Biznesowego.

Działka przy ulicy Solnej, Jedności Narodowej i Kieleckiej to teren, który od dawna jest bardzo zaniedbany. Budynki, które od lat nie są użytkowane szpecą tę część miasta. Pierwotnie właściciel tej nieruchomości chciał tu postawić bardzo wysoki budynek, ale podczas grudniowego spotkania z radnymi przedstawił zupełnie nową koncepcję na zagospodarowanie tego terenu. Miałoby tu powstać Centrum Biznesowe, ale również apartamenty. Krzysztof Plewko pozytywnie odniósł się do tego pomysłu.

Sama koncepcja zagospodarowania tego terenu według Izabeli Zielińskiej jest dobra, ale już budowa w tym miejscu apartamentów niekoniecznie.

Krzysztof Plewko zwraca jednak uwagę, że miasto na apartamentach zarabia. 

Jednak właściciel nieruchomości w obecnym planie zagospodarowania przestrzennego jaki obowiązuje dla tego terenu nie będzie mógł w pełni zrealizować tego przedsięwzięcia ze względu na wysokość zabudowy. 

Przedstawienie tej koncepcji to dopiero początek. Inwestor ma wprowadzić w niej zmiany tak, aby była zgodna z obecnym planem zagospodarowania przestrzennego, i ponownie przedłożyć ją radnym.

 

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn