W grudniu w Urzędzie Miasta odbyło się spotkanie z radnymi na temat zagospodarowania terenu znajdującego się przy ulicy Solnej i Jedności Narodowej. Właściciel nieruchomości przedstawił koncepcję, która zakłada m.in. budowę Centrum Biznesowego.

Działka przy ulicy Solnej, Jedności Narodowej i Kieleckiej to teren, który od dawna jest bardzo zaniedbany. Budynki, które od lat nie są użytkowane szpecą tę część miasta. Pierwotnie właściciel tej nieruchomości chciał tu postawić bardzo wysoki budynek, ale podczas grudniowego spotkania z radnymi przedstawił zupełnie nową koncepcję na zagospodarowanie tego terenu. Miałoby tu powstać Centrum Biznesowe, ale również apartamenty. Krzysztof Plewko pozytywnie odniósł się do tego pomysłu.

Sama koncepcja zagospodarowania tego terenu według Izabeli Zielińskiej jest dobra, ale już budowa w tym miejscu apartamentów niekoniecznie.

Krzysztof Plewko zwraca jednak uwagę, że miasto na apartamentach zarabia. 

Jednak właściciel nieruchomości w obecnym planie zagospodarowania przestrzennego jaki obowiązuje dla tego terenu nie będzie mógł w pełni zrealizować tego przedsięwzięcia ze względu na wysokość zabudowy. 

Przedstawienie tej koncepcji to dopiero początek. Inwestor ma wprowadzić w niej zmiany tak, aby była zgodna z obecnym planem zagospodarowania przestrzennego, i ponownie przedłożyć ją radnym.

 
Komentarze  
+11 # TOM 2022-01-05 16:05
Jesli inwestor ma pieniadze i wizję na Centrum Biznesu, to panowie i panie radni,pozwólcie mu na wybudowanie czegoś ciekawego i nie lic liczcie mu za dużo pięter.Policzyliście piętra dla hotelu ptzy Arce i powstał potworek architektobiczny/hotel SIDE/Kołobrzeg zasłuzył na ciekawy obiekt, a w tym miejscu, przy głownej,nowoczesnej arterii , Solnej,na pewno nikomu nie przeszkodzi.Nie bądzmy Pcimem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+9 # nowy 2022-01-05 16:51
Może w końcu do oceny przedstawianych projektów włączy się aktywmie architekt miejski- urbanista, a nie tylko wszechwiedząccy radni.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+12 # ciekawy 2022-01-05 17:42
Czekamy na wizualizację tego projektu,bo mieszkancy powinni miec zawsze decydyjacy głos w opiniowaniu i plamu zagospodarowania miasta.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+6 # zena 2022-01-05 20:05
Faktycznie straszy to niebieskie coś :-*
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # Natka 2022-01-06 11:51
Podobno ktoś tam mieszka. :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # natalia 2022-01-06 15:47
Mogliby w tym miejscu otworzyć coś dla młodych osób np. porządny klub a potem radni dziwią się, że uciekają z tego miasta ;-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn