Za nami XIX Sesja Rady Gminy Kołobrzeg. To pierwsza od dłuższego czasu sesja, która odbyła się w normalnym trybie. Rada Gminy spotkała się w Centrum Sportów Wodnych w Dźwirzynie.

Na początku minutą ciszy uczczono śp. Zbigniewa Kałdusa. Potem sesja toczyła się już zgodnie z planem. Pierwszym punktem były pytania sołtysów. W związku z tym, że poprzednie sesje odbywały się w zdalnym porządku obrad, pytań o działania Gminy oraz o plany dla poszczególnych miejscowości było bardzo dużo. Sołtysi aktywnie brali udział w sesji, chcąc dowiedzieć się jak najwięcej i zgłosić swoje uwagi.

Następnym punktem były wolne wnioski. Zgłosił się p. Grzegorz Ciołek, który namawiał pana Wójta Włodzimierza Popiołka do startu w następnych wyborach, aby sprawował swój urząd kolejną kadencję.

Potem przedstawiono raport stanu Gminy za 2020 rok. Odbyło się głosowanie w sprawie udzielenia votum zaufania Wójtowi - udzielono go jednogłośnie.

Skarbnik Gminy Kołobrzeg przedstawił sprawozdanie z wykonania budżetu na 2020 rok. Dochody Gminy wyniosły prawie 76 milionów, zaś wydatki ok. 75 milionów złotych. Nadwyżka wyniosła 753 tysiące złotych. Sprawozdanie przyjęto jednogłośnie.

Następnym punktem było głosowanie za udzieleniem absolutorium Wójtowi Gminy Kołobrzeg za wykonanie budżetu za 2020 rok. Wójt Włodzimierz Popiołek otrzymał absolutorium. Wygłosił krótką mowę, w której podziękował wszystkim za wspólną pracę i wspólny wysiłek na rzecz Gminy Kołobrzeg. 

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook