W tym tygodniu odbyło się spotkanie wójta gminy Kołobrzeg z dyrektorami naszych szkół. Celem spotkania było omówienie przygotowania szkół do rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2021/2022.

Rok szkolny rozpoczynamy 1 września na zasadach sprzed pandemii, czyli w formie stacjonarnej. Od początku sierpnia 2021 r. szkoły otrzymują sukcesywnie materiały z wytycznymi Ministerstwa Edukacji i Nauki, Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego, dotyczące bezpiecznego powrotu uczniów do nauki po wakacjach.

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, do szkół trafią stacje dezynfekujące z funkcją mierzenia temperatury przed wejściem do budynku.

Jednym z elementów bezpiecznego powrotu do nauki w szkole jest opracowanie i rozsyłanie przez Ministerstwo Edukacji i Nauki do szkół materiałów informacyjnych. Wśród nich są m.in. przykładowe konspekty i scenariusze lekcji o zdrowiu opracowane przez Ośrodek Rozwoju Edukacji we współpracy z Ministerstwem Zdrowia oraz Głównym Inspektorem Sanitarnym, konsultowane z Radą Medyczną czy pakiety informacyjne na temat organizacji szczepień w szkołach. W materiałach znalazły również się m.in. informacje dotyczące zadań dyrektora szkoły oraz współpracy z punktem szczepień.

Podczas spotkania wójt gminy Włodzimierz Popiołek złożył gratulacje Irenie Pietrzykowskiej, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Mieszka I w Drzonowie, która obchodziła niedawno rocznicę 40 lat pracy. Wójt złożył serdeczne podziekowania i wyrazy uznania za dotychczasową pracę nad kształtowaniem umysłów i charakterów młodzieży oraz życzenia zdrowia i pomyślności zarówno w pracy zawodowej, jak i w życiu osobistym.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook