W Dźwirzynie odbyły się ćwiczenia zgrywające podmioty zarządzania kryzysowego w realizacji zadań podczas zagrożeń na akwenie wodnym.

W ćwiczeniach uczestniczyły zastępy Państwowej Straży Pożarnej, w tym Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Koszalina, Policja, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz 14 Zachodniopomorski Batalion Obrony Terytorialnej. Głównym zadaniem ratowników była lokalizacja osób poszkodowanych, które w wyniku przejścia gwałtownego szkwału znalazły się w wodzie w różnych częściach jeziora Resko, podjęcie poszkodowanych oraz udzielenie kwalifikowanej pomocy przedmedycznej. W działaniach do lokalizacji poszkodowanych zostały wykorzystane drony. Ćwiczeniom bacznie przyglądali się przedstawiciele Zarządzania Kryzysowego różnego szczebla z Województwa Zachodniopomorskiego.

(Za: FB KPPSP w Kołobrzegu)

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook