Gmina Ustronie Morskie z wynikiem blisko 70% została laureatem w trzech rządowych konkursach organizowanych w ramach Narodowego Programu Szczepień. W celu promocji szczepień przeciw COVID-19 zostały przygotowane 2 konkursy dla wszystkich gmin: Gmina na Medal #SzczepimySię oraz Najbardziej Odporna Gmina.

„Rosnąca Odporność to trzeci konkurs premiujący te gminy, które pomiędzy 1 sierpnia a 31 października br. osiągnęły najwyższy wzrost poziomu zaszczepienia mieszkańców przeciw Covid -19. Łączna pula nagród, które otrzyma Gmina Ustronie Morskie to dwa miliony sto tysięcy złotych.

Pierwszy Konkurs to Gmina na Medal #SzczepimySię. Nagrody zostały przyznane gminom w Polsce, w których poziom wyszczepienia mieszkańców osiągnął minimum 67%. W sumie to 6 gmin, które wygrały po 100 tys. zł. Według oficjalnych danych najwyższe poziomy zaszczepienia w Polsce osiągnęło w miastach - Podkowa Leśna, Wronki, Ustronie Morskie, Raszyn, Warszawa i Poznań.

W drugim Konkursie pod nazwą Najbardziej Odporna Gmina stworzono 3 kategorie ze względu na liczbę mieszkańców gmin oraz 1 kategorię ogólnopolską dla wszystkich gmin w ramach rywalizacji o miano Najbardziej Odpornej Gminy w Polsce. Gmina Ustronie Morskie otrzyma milion złotych w „Kategorii: małe gminy”: czyli gminy do 30 tys. mieszkańców z najwyższym odsetkiem zaszczepionych mieszkańców w każdym z byłych 49 województw.

Milion złotych Gmina Ustronie Morskie otrzyma także za pierwsze miejsce w powiecie kołobrzeskim wśród gmin, które pomiędzy 1 sierpnia a 31 października br. osiągnęły najwyższy wzrost poziomu zaszczepienia mieszkańców przeciw Covid -19. W gminie to 13,51%.

Przypominamy, że jeszcze we wrześniu Wójt Gminy Ustronie Morskie Bernadeta Borkowska odebrała czek o wartości 100 000 złotych z rąk Olgierda Geblewicza. Marszałek wyróżnił gminy, które do końca sierpnia osiągnęły najwyższy wskaźnik wyszczepienia w zachodniopomorskim. Wśród zwycięzców znaleźli się: Gmina Ustronie Morskie, Gmina Wiejska Świdwin, Pełczyce, Choszczno - laureaci konkursu Marszałka Województwa „Zachodniopomorski Lider Szczepień”.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook