Czytanie to duża przyjemność, ale i nauka, taka „mimochodem”, pozytywnie wpływająca na wszechstronny rozwój dziecka. Dzięki temu „rośnie w siłę” intelektualnie i społecznie. Warto czytać pociechom od najmłodszych lat.

Warto zatem udać się do gminnej biblioteki, gdzie na każdego Małego Czytelnika w wieku przedszkolnym czeka wyjątkowa Wyprawka Czytelnicza przygotowana przez Instytut Książki.

Gminna Biblioteka w Zieleniewie wraz z filiami w Budzistowie i w Drzonowie ponownie znalazły się w gronie bibliotek, w kolejnej edycji projektu Instytutu Książki w ramach ogólnopolskiej kampanii promującej czytanie generacyjne „Mała Książka – Wielki Człowiek”. Każde dziecko w wieku przedszkolnym (3-6 lat), które zostanie czytelnikiem jednej z placówek gminnej biblioteki w otrzyma w prezencie Wyprawkę - Kartę Małego Czytelnika oraz książkę „Pierwsze czytanki dla…” dostosowaną formą i treścią do potrzeb przedszkolaka. W niej - starannie dobrany zestaw utworów wybitnych polskich poetów i pisarzy dziecięcych, w którym przeczytamy zarówno pozycje klasyczne, jak i współczesne. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem choćby jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma do swojej Karty Czytelnika naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich publikacja „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki” – to praktyczny poradnik o korzyściach wypływających z codziennego czytania dziecku i odwiedzania z nim biblioteki. Rodzice dowiedzą się, dlaczego literatura pełni tak ważną rolę w zrównoważonym, zdrowym rozwoju dziecka, znajdą też wiele czytelniczych porad i inspiracji. Warto czytać książki. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa – bibliotekę, zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego i ma większe szanse na wykształcenie nawyku czytania książek. Mamy nadzieję, że wiele dzieci w wieku przedszkolnym oraz ich rodziców odkryje radość czytania i zapała do tegoż miłością nieskończoną. Już dziś serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w kampanii „Mała Książka – Wielki Człowiek” w naszych gminnych bibliotekach.

Gmina zaprasza do bibliotek:

Biblioteki Publicznej w Gminie Kołobrzeg, Zieleniewo, ul. Szczecińska 12; tel. 94 35 27 437;

Biblioteki Publicznej w Gminie Kołobrzeg Filia w Budzistowie, ul. Kołobrzeska 1; tel;. 94 35 28 396;

Biblioteki Publicznej w Gminie Kołobrzeg Filia w Drzonowie, Drzonowo 60; tel. 94 35 87 199.

Klip promujący akcję można obejrzeć TUTAJ.

 

 

Oprac. M.P. Biblioteka Publiczna w Gminie Kołobrzeg

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn