Kolejny rok za nami. W tym roku wszyscy musieliśmy mierzyć się z różnymi wyzwaniami, ciężkiej pracy nie brakowało. Jednak dzięki tej pracy nie zabrakło także sukcesów. Co działo się w roku 2021 w Gminie? - na gminnym portalu samorządowym urzędnicy podsumowują miniony rok.

Miniony rok to kolejny, w którym musieliśmy się mierzyć z pandemią. Koronawirus na różne sposoby wpłynął na wszystkich ludzi. Przystosowanie się do ciągłych zmian nie jest łatwe, jednak jest możliwe. Nasze starania by włączyć się do walki przeciwko pandemii przyniosły efekt. Gmina Kołobrzeg oferowała dostęp do szczepień na gminnych imprezach, zorganizowano także Mobilne Punkty Szczepień. Wyniki tych działań dały efekt nie tylko zdrowotny – dzięki wzrostowi poziomu zaszczepienia mieszkańców Gmina zdobyła 250 tysięcy złotych w konkursie „Rosnąca Odporność”.

W bieżącym roku objął nas również Narodowy Spis Powszechny. Wiązało się to z obowiązkiem spisania się przez każdego Polaka. Z powodu pandemii nie było to takie proste, jednak udzielaliśmy informacji, organizowaliśmy punkty spisowe i staraliśmy się służyć wszelką pomocą, by nasi mieszkańcy mogli spełnić swój obowiązek.

Mimo wirusa praca w Gminie nie ustawała – zrealizowano szereg zadań. Nowe inwestycje, renowacja miejsc, którego tego potrzebowały – tym żyliśmy. Jedną z najciekawszych nowych inwestycji było Centrum Przesiadkowe w Grzybowie – miejsce, które ma służyć mieszkańcom i turystom. Odnowiono wiele ulic, wśród których wymienić można ul. Malinową w Zieleniewie czy Różaną w Korzystnie. W Starym Borku dokonano modernizacji boiska sportowego. Postarano się także, by zrealizować szereg inwestycji oświetleniowych – nowe lampy stanęły m.in. w Karcinie. Zakończyliśmy także projekt budowy odcinka nadmorskiej trasy rowerowej R10. Zwieńczeniem projektu budowy był zorganizowany przez Gminę międzynarodowy, rodzinny rajd rowerowy.

Niektórych zmian w Gminie nie było widać gołym okiem, jednak wpłynęły one bardzo pozytywnie na życie wielu osób. W tym roku Gmina Kołobrzeg usunęła z własnego terenu ponad 60 ton azbestu. Do tego 2021 r. można zapamiętać jako ten, w którym w wielu miejscach Gminy pojawił się dostęp do Internetu światłowodowego.

Mimo pandemii w tym sezonie mogliśmy powoli wrócić do naszych gminnych imprez. Wydarzenia były objęte restrykcjami, jednak nie przeszkodziło to w dobrej zabawie. Po raz trzeci odbył się Festiwal Wczesnośredniowieczny w Budzistowie, na którym mogliśmy na żywo poczuć historię. Podczas otwarcia lata na naszym nowym Centrum Turystyki i Rekreacji Wodnej odbyły się regaty Admirals Cup, w których uczestniczyli żeglarze z całej Polski, a także z zagranicy. Na Festiwalu Smaczna Ryba mogliśmy zachwycić się różnymi smakami – podobnie jak i na Festiwalu Zupy Grzybowej w Grzybowie. Sezon zakończyliśmy zabawą na Festiwalu Kultury Polsko-Ukraińskiej w Przećminie. Gminna delegacja pojechała także na Litwę, do miasta partnerskiego Silute, by reprezentować nasza Gminę. Do tego w sezonie letnim postaraliśmy się umilić czas najmłodszym mieszkańcom naszej Gminy organizując półkolonie. Do wyboru były trzy opcje: „Radosne wakacje na sportowo 2021”, „Klucz do przygody” oraz półkolonie żeglarskie.

Był to też czas, który upłynął pod znakiem różnych projektów i programów. Sukcesem zakończył się program Baltic For All. Trwał on od roku 2018, a jego celem było opracowanie kursów treningowych żeglarstwa, windsurfingu oraz kitesurfingu dla osób z niepełnosprawnościami. Oprócz tego działaliśmy w programie Granty PPGR, do którego zgłosiliśmy wniosek na zakup laptopów wraz z oprogramowaniem dla uczniów z rodzin byłych pracowników PGR (wniosek zostanie rozpatrzony w roku 2022). Gmina Kołobrzeg podpisała się też pod rezolucjami „Młoda Europa, Młode Pomorze Zachodnie”, stawiając tym samym na zaangażowanie młodych ludzi w sprawy publiczne naszego regionu.

Prężnie w Gminie rozwijał się także sport. Z inicjatywy Rady Gminy najlepszym sportowcom przyznano stypendia – część kosztów pokryli sami radni z własnych diet. Nasi sportowcy odnosili wielkie sukcesy na arenie ogólnopolskiej jak i światowej. Wymienić można tu choćby Kingę Waleriańczyk, Julię Antolak, zawodników klubów KS Morote Głowaczewo, Hulk Gym Sarbia czy Ancora Dźwirzyno.

Ten rok pełen był zadziwiających momentów – mamy jednak nadzieję, że na dłużej zostanie z nami to co było dobre. Wszystkim, dzięki którym ten rok mógł przynieść sukcesy – dziękujemy. Życzymy również, by nowy rok przyniósł nam jeszcze więcej szczęścia, spełnienia oraz spokoju ducha. 

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn