Gmina Kołobrzeg zamówiła u specjalistów przygotowanie projektów, które mogłyby pomóc w poprawieniu bezpieczeństwa wszystkich użytkowników ruchu drogowego w obrębie ulicy Nadmorskiej w Grzybowie.

10 lutego odbyły się konsultacje społeczne, na których przedstawiono dwa warianty zmian. Na spotkaniu (oraz w pismach przysyłanych do Urzędu) większość osób odpowiedziała się za wariantem drugim, który zakładał m.in. wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na ulicach Nadmorskiej, Namiotowej, Sztormowej oraz Długiej. Podczas spotkania pojawiły się jednak uwagi mieskzańców, które wzięto pod uwagę. Dlatego Gmina Kołobrzeg zdecydowała o przygotowaniu kolejnej wersji wariantu drugiego.

Kolejne konsultacje społeczne na których będą przedstawione oba warianty odbędzie się 1.03.2022 (wtorek) o godz. 18:00 na Świetlicy Wiejskiej w Grzybowie:

2 i 3 wariant przedstawi wprowadzenie elementów spowolnienia ruchu drogowego w postaci wprowadzenia strefy zamieszkania, strefy ograniczenia prędkości do 30km/h, progów zwalniających, ulic jednokierunkowych wraz z wyznaczeniem pasa dla parkowania pojazdów oraz wprowadzenie kontrapasa dla rowerzystów na ulicy Nadmorskiej na odcinku od ul. Namiotowej do ul. Zielonej.

Wariant 2 wprowadza ruch jednokierunkowy w ul. Nadmorskiej (na odcinku od ul. Namiotowej do ul. Zielonej) kierunek od ulicy Bałtyckiej w stronę ulicy Zachodniej.

Wariant 3 wprowadza ruch jednokierunkowy w ul. Nadmorskiej (na odcinku od ul. Namiotowej do ul. Zielonej) kierunek od ulicy Zachodniej w stronę ulicy Bałtyckiej.

Te warianty posiadają wiele zalet:

1. Uspokojenie ruch poprzez wprowadzenie strefy zamieszkania, ograniczenia prędkości do 30km/h oraz progów zwalniających zwłaszcza w ulicy Nadmorskiej;

2. Stworzenie bezpiecznej i przyjaznej dla rowerzystów trasy ruchu poprzez wprowadzenie kontrapasa;

3. Podkreślenie charakteru ulicy Nadmorskiej jako ulicy z priorytetem dla ruchu pieszego, rowerowego;

4. Powiązanie istniejących tras rowerowych (ul. Nadmorska, ul. Namiotowa, i ul. Zielona);

5. Wprowadzenie ruchu jednokierunkowego zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez:

- Wprowadzenie oznakowanych miejsc postojowych na 1 pasie ruchu co porządkuje parkowanie i zwiększa ilość miejsc postojowych;

- Poprawa płynności ruchu drogowego;

- Uspokojenie ruchu drogowego.

Wariant 3 niestety posiada jedną dużą wadę - konieczność lokalizacji nowych przystanków autobusowych oraz trasy przejazdu komunikacji zbiorowej.

Komentarze  
+4 # Mieszkaniec 2022-02-27 11:48
Proszę Państwa. Mieszkańcy ul. Nadmorskiej 33 do 96 nie pozwólcie sobie na narzucenie pomysłów, które utrudnią Wam życie. Przecież ścieżki rowerowe można zrobić na ul. Długiej.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # ruch 2022-02-28 07:04
Ruch powinien na tych ulicach zostać. Należy wprowadzić ruch jednokierunkowy. Wczoraj byłam w Białogardzie przy starówce/kościele. Tam wszędzie można podjechać, oczywiście ruch jednokierunkowy i parę parkingów. A i jeszcze podpatrzyłam tzw. karmniki dla ptaków takie są i u nas , z którego pobierasz ziarno ale jest on płatny 2 zł (wrzutomat). A obok wielka tablica że nie można karmić ptaków chlebem, resztkami ze stołu bo to im szkodzi.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # Toyo 2022-03-23 10:37
Szanowni mieszkańcy.
Ponieważ od spotkania upłynęło już ponad 2 tygodnie i ciągle brak jest jakiejkolwiek informacji na temat spotkania z dnia 1 marca 2022r chciałbym poinformować zainteresowanyc h o moich spostrzeżeniach . Na I i II spotkaniu dot: zmian ruchu na ul. Nadmorskiej w Grzybowie byli obecni najbardziej zainteresowani tzn. mieszkający na ul. Nadmorskiej z rejonu od ul. Zielonej do ul. Namiotowej. Jak wynika z podpisów na liście głosowania to właśnie oni większością głosów 13 do 3-ch podjęli decyzję o przyjęciu Wariantu „3” to jest ruch jednokierunkowy na odcinku od ul. Zielonej do ul. Namiotowej, ale bez ścieżki rowerowej tzn. kontrpasa. Nie zgadzajmy się na znak D-40 "STREFA ZAMIESZKANIA" Nie wiemy jaki jest postęp prac nad dokumentacją. Mamy nadzieję, że liczy się przede wszystkim zdanie mieszkańców, którzy nie chcą być uszczęśliwiani na siłę. Mało czasu do sezonu, więc dlaczego te prace tak się „ślimaczą”? Wiemy, że "CZAS TO PIENIĄDZ” a pieniądze są podatników.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # Toyo 2022-03-23 12:28
Przepraszam - powinno być minęło już ponad 3 tygodnie... i cisza brak jakichkolwiek informacji na stronie Urzędu Gminy. Ciekawe jaką niespodziankę nam szykują???
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook