W miniony weekend, przez dwa dni ponownie mogliśmy przenieść się w przeszłość. Na terenie dawnego podgrodzia, czyli w Budzistowie, odbył się Czwarty Festiwal Wczesnośredniowieczny. 

Budzistowo to miejsce historyczne, bardzo ważne dla pasjonatów historii - to właśnie tutaj 1000 lat temu było biskupstwo. W tym roku, już po raz czwarty, za sprawą Festiwalu Wczesnośredniowiecznego, mogliśmy odbyć wielką wyprawę do czasów przedlokacyjnego Kołobrzegu, oraz pierwszych Piastów, Mieszka I i Bolesława Chrobrego. 

Festiwal ma charakter edukacyjny, stąd warsztaty przeprowadzane przez dawnych rzemieślników, rekonstrukcje walk oraz prelekcje dotyczące wczesnego średniowiecza. 

Na miejscu funkcjonował także jarmark rękodzieła i produktów regionalnych oraz strefa gastronomiczna. Tradycyjnie przeczytano książkę Elżbiety Cherezińskiej. W wydarzeniu wzięło udział ponad 100 rekonstruktorów z całej Polski.

 

 

Komentarze  
+1 # Magda 2022-06-21 11:57
Miód pitny zakupiony - pyszny jest :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # Dla dzieci dobra 2022-06-21 14:42
Podziękowania dla Władz Miasta ...
Którzy tak tłumnie przybyli na tę piękną Sławiańska Imprezę

Podziękowania Im za dbałość o Naszą
Tu na Tych Ziemiach Kołobrzeskich Tożsamość od tysięcy lat

Podziękowania też księżom za pamięc o
Tysiacetnim Biskupstwie w Kolobrzegu...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook