Wydział Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Kołobrzeg informuje, że 1 sierpnia 2022 r. o godzinie 17:00, w celu upamiętnienia uczestników i ofiar Powstania Warszawskiego, zostanie przeprowadzony trening uruchamiania syren alarmowych na terenie Gminy Miasto Kołobrzeg.

Również zostanie przeprowadzony wojewódzki trening sprawności syren alarmowych w OSP Stary Borek, OSP Korzystno, OSP Drzonowo, OSP Karcino i w OSP Sarbia wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności. Trening systemów alarmowych będzie jednocześnie upamiętnieniem 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego i formą uczczenia Powstańców oraz wszystkich zamordowanych w czasie Powstania przez hitlerowskich okupantów. W związku z tym zostaną uruchomione na terenie Gminy Kołobrzeg syreny alarmowe, emitujące dźwięk ciągły trwający jedną minutę.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook