W Ustawie o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych wprowadzono zmiany w przyznawaniu dodatku węglowego. Dodatek przysługuje w przypadku gdy:

- pod jednym adresem miejsca zamieszkania zamieszkuje więcej niż jedno gospodarstwo domowe;

- w terminie do dnia 30 listopada 2022 r. nie jest możliwe ustalenie odrębnego adresu miejsca zamieszkania dla poszczególnych gospodarstw domowych zamieszkujących pod tym adresem w odrębnych lokalach;

- którego źródłem ogrzewania jest oddzielne lub współdzielone źródło ciepła.

Zmiany wprowadzone do ustawy wskazują, że do postępowań w sprawie wypłaty dodatku węglowego wszczętych i niezakończonych przed 3 listopada br., stosowane będą przepisy znowelizowane.

Osoby, które otrzymały decyzje odmowne lub wydane zostały postanowienia o pozostawieniu wniosku bez rozpoznania z powodu zamieszkiwania kilku rodzin pod jednym adresem mogą złożyć ponownie wniosek o wypłatę tego dodatku.

Wnioski przyjmuje Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kołobrzegu ul. Trzebiatowska 48B.

Nabór wniosków trwa do 30 listopada 2022 r.

Komentarze  
0 # Zenek 2022-11-21 17:14
Ten rząd robi sobie cyrk. Co miesiąc zmieniają zasady gry w ustawie o dodatku węglowym. Tak się tworzy prawo w Polsce, że jednego dnia coś się należy, drugiego już nie, a trzeciego może nawet się należy, ale pod warunkiem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn