XII edycję konkursu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego na najlepszą przestrzeń publiczną 2020/21 wygrała Marina w Dźwirzynie. Otwarte w lipcu 2020 r. Centrum Turystyki i Rekreacji Wodnej odwiedza corocznie bardzo wielu turystów i mieszkańców.

W roku 2020 było to ok. 35 000 osób. W roku 2021 – 85 000 osób, a w roku 2022 już blisko 60 000 osób. Rok 2022 to bardzo gwałtowny i prężny rozwój Mariny. Już w marcu Gminny Ośrodek Sportu Turystyki i Rekreacji we współpracy z TKD Dźwirzyno przeprowadził kurs sternika motorowodnego. Kurs ukończyło 21 osób. Z uwagi na bardzo duże zainteresowanie w lipcu kurs został powtórzony i tym razem ukończyło go 24 osoby.

Na obiekcie od czerwca do końca sierpnia odbywały się półkolonie dla dzieci z Gminy Kołobrzeg było to łącznie 9 turnusów. Prowadzona jest wypożyczalnia, w której dostępne są łódki typu Optymist, Omega, kajaki, deski typu SUP, jak również nieodpłatnie sprzęt zakupiony w programie „Baltic for All” i jest to sprzęt do uprawiania windsurfingu - 10 szt., sprzęt do uprawiania kitesurfingu - 5 szt, 6 łódek typu Optymist, 6 łódek klasy Hansa 303 (przeznaczone dla osób niepełnosprawnych) oraz Jacht SCANDINAVIA 650 Cruiser. Pływanie po jeziorze zabezpieczane było dwoma łodziami motorowymi asekuracyjnymi typu RIB.

W lipcu odbyły się na Marinie zawody kitesurfingowe w ramach ogólnopolskiej Kite Ligi oraz Regaty o Puchar Wójta Gminy Kołobrzeg w których wystartowało ponad 20 załóg (w klasie Optymist, Hansa 303 i Omega) w tym z zaprzyjaźnionej Kołobrzeskiej Grupy Regatowej oraz grupa niepełnosprawnych ze Szczecina.

Od czerwca do końca sierpnia w każdą sobotę i niedzielę od godz. 18 00 do godz. 20 00 dwóch instruktorów bezpłatnie prowadziło zajęcia szkoleniowe na windsurfingu.

W każdą niedzielę pływają osoby niepełnosprawne. Zajęcia prowadzone są na Hansach 303 przy zabezpieczeniu 2 łodziami motorowymi. Pływanie odbywa się we współpracy z Fundacją Centrum Zdrowia.

W roku szkolnym organizowane są zajęcia żeglarskie w dwóch grupach klasy I-III i IV-VIII Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Dźwirzynie.

W centrum odbywają się cyklicznie turnieje szachowe organizowane przez Klub Solny Grzybowo, konferencje, festiwale filmowe („Integracja Ty i Ja”), szkolenia organizowane przez Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Województwa Zachodniopomorskiego z zakresu „Ratownictwa Morskiego dla Ratowników WOPR - studentów Uniwersytetu Szczecińskiego” i „Szkolenia operatorów skuterów wodnych”, turnieje z wiedzy pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”, spotkania i warsztaty dla Seniorów Gminy Kołobrzeg oraz Sesje Rady Gminy Kołobrzeg. Zadomowiły się tu również gospodynie z dźwirzyńskiego Koła Gospodyń Wiejskich „Na Fali”.

Na terenie Mariny odbywają się również imprezy organizowane przez Gminę Kołobrzeg, jak chociażby festyn z okazji „Otwarcia Sezonu”, „Festiwal Smaczna Ryba” czy koncerty szantowe.

(opracowanie: dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu Turystyki i Rekreacji w Dźwirzynie Grzegorz Czachorowski)

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook