W niedzielę odbył się 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przy tej okazji Koło PZW w Drzonowie zorganizowało swoje, tradycyjne już, zawody orkiestrowe.

W otwartym turnieju w połowie troci, łososi i pstrągów potokowych mógł wziąć udział każdy, kto przeznaczył datek na WOŚP – minimum 20 zł. Oczywiście nie było określonego datku maksymalnego.

W zawodach wzięło udział 39 zawodników, którzy w Orkiestrze zagrali na trociowych lub pstrągowych wędkach. Zawody były korespondencyjne, więc każdy mógł łowić gdzie chciał. Wiadomo, że uczestnicy orkiestrowej rywalizacji łowili na Redze, Parsęcie, Błotnicy, Dębosznicy, Mołstowej, a nawet na odległej Kwisie na Dolnym Śląsku. Wyniki turnieju okazały się dobre – złowiono 3 punktowane ryby (oraz wiele niewymiarowych). Pierwsze miejsce zajął Waldemar Spychalski (troć 60 cm), a pozostałe miejsca na podium zajęli Michał Loska (troć 53 cm) oraz Łukasz Przybyszewski (pstrąg potokowy 46 cm!).

Na zakończeniu zawodów otwarto puszkę, do której część uczestników wrzucała datki pieniężne. Po przeliczeniu okazało się, że było w niej 1030 zł, które przekazano na konto WOŚP . Część zawodników przelała wpisowe na zawody bezpośrednio na konto Fundacji.

 

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn