14 lutego odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Gminy Kołobrzeg, podczas której radni mieli procedować uchwałę dotyczącą przekazania dotacji finansowej na funkcjonowanie Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Zieleniewie. Jednak ze względu na brak wymaganej liczby radnych uchwała nie mogła być procedowana. Wójt wydał w tej sprawie oświadczenie.

W związku z zaistniałą sytuacją wójt Włodzimierz Popiołek wydał następujące oświadczenie: Jak wiecie uchwałą Rady Gminy Kołobrzeg została powołana do życia gminna instytucja kultury – Gminne Centrum Kultury i Promocji w Zieleniewie. W ślad za tym w dniu 14 lutego br. na nadzwyczajnej sesji radni mieli procedować podjęcie uchwały przekazującej dotację finansową na jej funkcjonowanie. Bez niej instytucja nie funkcjonuje i nie może realizować działań kulturalnych dla mieszkańców ani przygotować sezonu letniego dla turystów i naszych gestorów branży turystycznej.

Radni: Iwona Adamusiak-Kutrowska, Krzysztof Chabaj, Tomasz Czechowicz, Miron Duńczak, Mirosława Folta, Bartosz Góral, Tomasz Królikowski, Krzysztof Najmanowicz, Tomasz Szafrański oraz Zygfryd Zygowski nie przyszli na sesję i nie dopełnili swojego obowiązku wobec mieszkańców gminy Kołobrzeg.

Przewodniczący rady Julian Nowicki stwierdził brak wymaganej liczby radnych aby móc procedować uchwałę. Powyżsi radni uniemożliwili tym samym działanie instytucji, którą sami powołali. Dlaczego radni nie przyszli na sesję? Nie podjęli dyskusji? Nie wyrazili swojego zdania w głosowaniu? Zapewne usprawiedliwią swoją nieobecność.

Jako wójt gminy Kołobrzeg muszę jednak Państwa poinformować o skutkach ich działania, które uderzają w Wasze prawo do korzystania z działalności instytucji kultury, promocji gminy i organizacji służących mieszkańcom wydarzeń. Czy radni uważają, że zadanie to oraz koszty powinny spaść na mieszkańców? Tego nie wyartykułowali.

Opisaną sytuację oraz każdy dzień, tydzień i miesiąc zwłoki odbieram za wielce krzywdzące dla mieszkańców, którzy mają prawo wymagać od wybranych przez siebie radnych pracy, za którą otrzymują wynagrodzenie, a nie tak lekceważącego postępowania. To był dla gminy Kołobrzeg bardzo smutny dzień, z którego zapewne wyciągną Państwo wnioski w najbliższych wyborach samorządowych.

Dziękuję natomiast 5 obecnym na sesji radnym – Pani Annie Matejak, Julianowi Nowickiemu, Bogusławowi Grygielowi, Czesławowi Krupińskiemu oraz Krzysztofowi Filipowiczowi, którzy wykazali się odpowiedzialnością za kluczowe dla mieszkańców i funkcjonowania gminy Kołobrzeg sprawy.

Poniżej obrady z Sesji Nadzwyczajnej 14.02.2024 r.

Komentarze  
+12 # Pan Tera 2024-02-16 09:05
O, już się chłopcy biorą za bary w gminie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+3 # neo polityk 2024-02-18 08:47
to wójt nie ma większości w radzie to myślę ,że epoka pana wójta Popiołka gminie się kończy i tyle
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # kleofas 2024-02-18 14:55
no i Mireczka przegra mandacik do powiatu takim działaniem ,wystawiona jako mięso armatnie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn