Po 12 latach Gmina Ustronie Morskie odzyskała tereny w Bagiczu o łącznej powierzchni 44 ha. Przypomnijmy. W 2003 roku teren został oddany w użytkowanie wieczyste spółce Baltic Center Polska.

Jak wynika z podjętej uchwały: Uchwała nr XXIX/168/97 Rady Gminy w Ustroniu Morskim z dnia 26 marca 1997 roku w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego wsi Bagicz, na oddanym w użytkowanie wieczyste terenie miało powstać lotnisko klasy IV, muzeum lotnictwa, baza aeroklubu, zaplecze gospodarcze „Baltic Center” i stacja paliw dla potrzeb lotniska i portu jachtowego.

Niestety okazało się, że spółka nie podołała temu wyzwaniu i w związku z niewywiązaniem się z umowy Gmina Ustronie Morskie postanowiła rozwiązać użytkowanie wieczyste. Spór trwał 12 lat; od 2011 roku do października 2023 roku.

W piątek, 29 marca wójt Bernadeta Borkowska i pełnomocnik spółki „Baltic Center” podpisali protokół zdawczo-odbiorczy przejęcia nieruchomości, na której znajduje się lotnisko i tym samym Gmina Ustronie Morskie odzyskała 44 ha nieruchomości w Bagiczu.

Komentarze  
+1 # Ustroniak 2024-04-03 06:58
Od początku kadencji inicjatywą Radnych była decyzja o odzyskaniu tych terenów. Ale jak zwykle wójtowa przypisuje sobie zasługę. Wiele pomysłów i zasług Radnych sobie przypisuje. Przykre to pani wójt... dlatego dostaje pani w tych wyborach czerwoną kartkę od mieszkańców.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn