Dziś rano w kołobrzeskim szpitalu zmarł Jerzy Patan. Był dziennikarzem, fotoreporterem, autorem książek i wydawcą.

Nad ranem, w wieku 77 lat odszedł Jerzy Patan. Dziennikarz i fotoreporter związany był z Kołobrzegiem od 1963 roku. Był fotoreporterem min „Ilustrowanego Kuriera Polskiego”,„Tygodnika Morskiego”, – „Głosu Koszalińskiego”, „Głosu Pomorza”, gazety zachodnioberlińskiej „Volksblatt”.

Zdobywał nagrody w licznych konkursach fotograficznych. Swoje zdjęcia wystawiał na wielu wystawach indywidualnych w kraju i za granicą. Tysiące jego zdjęć znajduje się w albumach, folderach, ważniejszych publikacjach, monografiach miast województwa koszalińskiego, książkach historycznych i czasopismach ogólnopolskich.

W roku 1995 założył Agencję Wydawniczą „Patan-Press” oraz Galerię Dokumentu i Fotografii Kołobrzegu z największym w Polsce archiwum zdjęć miasta, także z czasów przedwojennych.

Był autorem i wydawcą albumów i książek o Kołobrzegu i Pomorzu Zachodnim.

Za szczególne zasługi dla miasta w roku 2000 otrzymał statuetkę Konika morskiego.

(fot. http://jerzy.patan.pl/)

[hdvs videoid=1215]

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn