6 stycznia po raz pierwszy ulicami Kołobrzegu przejdzie Orszak Trzech Króli. Uliczne jasełka połączone są z kolędowaniem, a do udziału w orszaku, w przebraniu lub bez niego, zaproszeni są wszyscy ludzie dobrej woli. Kołobrzeski orszak przejdzie tuż po uroczystej mszy, która rozpocznie się o godz. 11.30 w bazylice. Przewodniczyć jej będzie ks. biskup Krzysztof Zadarko.
Organizując po raz pierwszy w historii Orszak Trzech Króli Kołobrzeg dołączy do grona ok. 700 innych miast i wsi w Polsce i na całym świecie, w których 6 stycznia odbędą się uliczne jasełka. Stałym elementem orszaku jest wspólne, radosne kolędowanie wszystkich uczestników, którzy otrzymają specjalnie przygotowane orszakowe korony i śpiewniki. Kołobrzeski Orszak Trzech Króli rozpocznie się Mszą św. o 11.30 w kołobrzeskiej Bazylice, której będzie przewodniczył ks. biskup Krzysztof Zadarko. Po Eucharystii Orszak Trzech Króli wyruszy w stronę ratusza, następnie przejdzie al. św. Jana Pawła II i zakończy się przy RCK.  Na trasie odegrane zostaną dwie sceny tematyczne nawiązujące do wydarzeń związanych z Bożym Narodzeniem – pierwsza scena na dziedzińcu Ratusza i druga na scenie plenerowej RCK.
Orszak poprowadzą trzej królowie, symbolizujący trzy kontynenty: Europę, Azję i Afrykę. Organizatorzy orszaku czyli Stowarzyszenie Katolicka Inicjatywa Kulturalna do ulicznych jasełek zaangażowali uczniów poszczególnych szkół mieszczących się na terenie danej parafii, którzy będą mieli stroje w odpowiednich kolorach króla orszakowego. I tak szkoły należące do parafii katedralnej – kolor czerwony; szkoły należące do parafii św. Marcina, Miłosierdzia Bożego, św. Michała Archanioła w Podczelu oraz Zespół Szkół Morskich – kolor niebieski, a szkoły należące do parafii św. Wojciecha i Podwyższenia Krzyża – kolor zielony. Scenariusz całości opracowała siostra Zacharia, która wraz z księdzem Krzysztofem Płuciennikiem poprowadzi śpiewy kolęd. W rolę trzech króli wcielą się panowie: Ryszard Czepulonis, Piotr Klejny i Marcin Gos, a tzw. strażą orszakową pokieruje Krzysztof Ukleja, lider Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym „Metanoia”. Za nagłośnienie podczas przemarszu odpowiada Dariusz Szmidt. Nad całością organizacyjną czuwa ks. Andrzej Pawłowski, proboszcz parafii konkatedralnej. Wsparcie Kołobrzeskiemu Orszakowi Trzech Króli udzielił Urząd Miasta i prezent Anna Mieczkowska oraz Miejska Energetyka Cieplna.


Autor zdjęcia: ks. Wojciech Parfianowicz, źródło zdjęcia: Diecezja Koszalińsko-Kołobrzeska
Komentarze  
0 # Trudi 2019-02-10 13:35
Cześć, nazywam się Ania Gordon: https://spnowawies.szkola.pl/
i jestem pedagogiem. Zastanawiam się jaki wpływ na ludzi ma tekst pisan))
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # Hiram 2019-07-05 00:17
Cześć dzięki za wpis dla nas !

Here is my webpage: Aleks Oldak: http://parking-jasionka.pl/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn