Fatima Aldalati i Weronika Włodarczyk zajęły ex-aequo II miejsce w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym „Moskwa”. Laureatki wywodzą się z kołobrzeskich Tirlitonek. 

W dniach 20-25 marca br. ANO Center of Culture and Arts „Grand” w Moskwie we współpracy z European Association of Folklore Festivals-ICH Partner of UNESCO zorganizowało Międzynarodowy Konkurs Muzyczny „Moskwa”. W konkursie tym mogą brać udział nie tylko soliści, ale także chóry i orkiestry. Warunkiem uczestnictwa było nadesłanie nagrań wideo ze swoimi interpretacjami. W tym roku w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym „Moskwa”, pośród kandydatów w kategorii „vocal solo”, znalazły się studentki pierwszego roku Wydziału Wokalnego Akademii Sztuki w Szczecinie, Fatima Aldalati i Weronika Włodarczyk (soprany), które w grupie wiekowej 16-19 lat zdobyły ex-aequo II miejsce. Fatima Aldalati zaśpiewała arię "Per la gloria d'adorarvi" z opery "Griselda" Giovanniego Battisty Bononciniego oraz arię Bastienki "Ich geh' jetzt auf die Weide" z pierwszej opery Wolfganga Amadeusa Mozarta "Bastien i Bastienne". Weronika Włodarczyk zaprezentowała pieśń tego samego kompozytora "Das Kinderspiel" i arię Dydony "Non ha ragione ingrato" z opery "Didone abbandonata". Fatimie i Weronice podczas nagrań przedstawionych do oceny w konkursie akompaniował na fortepianie mgr Michał Landowski. Obie laureatki wywodzą się z kołobrzeskich "Tirlitonek", a obecnie są pod opieką wokalną prof. Sylwii Burnickiej-Kalischewskiej, podobnie jak 15-letni Alexander Kalischewski (sopran chłopięcy), który wystartował w młodszej kategorii wiekowej, zdobył I miejsce i spośród 196 konkursantów został zakwalifikowany do Koncertu Galowego wybranych 18 laureatów z Rosji, Hong Kongu, Polski, Węgier, Litwy, Czech, Białorusi, Chin, Iranu, Włoch, Portugalii i Niemiec. Miłą niespodzianką było przyznanie przez moskiewski konkurs prof. Sylwii Burnickiej-Kalischewskiej nagrody specjalnej dla najlepszego pedagoga śpiewu solowego.

foto i info: dr hab. Sylwia Burnicka-Kalischewska 

Michał Landowski Weronika Włodarczyk fot. SBK

Komentarze  
+1 # ika 2021-03-30 06:45
Brawo
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook