Muzeum Oręża Polskiego zaprasza na specjalną imprezę pod kryptonimem „Dzień Dziecka dla małych i dużych”, która odbędzie się na wystawie plenerowej przy ul. E. Gierczak 5 dzisiaj w godz. 12.00-20.00.

W programie militarnym przedsięwzięcia jest odpalanie czołgu T34-85 czy historycznego działa SU76. Będą dioramy historyczne, pojazdy wojskowe i rekonstruktorzy z GRH Kołobrzeg, GRH Wybrzeże, GRH REGA oraz stowarzyszenia „PERUN”. Odwiedzi nas Kołobrzeskie Bractwo Kurkowe ze swoim falkonetem, które pokaże, jak wykonuje się salut bracki. Przyjedzie wojskowa ciężarówka z zabawkami firmy „EPEE”, które będzie można wygrać w muzealnych konkursach. Ze swoim stanowiskiem historycznym pojawi się także Grupa Eksploracyjno-Poszukiwawcza „Parsęta”, gdzie każdy będzie mógł zostać Indianą Jonesem.

Przez cały czas trwania imprezy, w kuchni polowej GRH Kołobrzeg będzie miło bulgotać wojskowa grochówka.

O godz. 17.00 rozpocznie się wydawanie co najmniej 200 porcji zupy. Muzealny Dzień Dziecka odbywa się pod patronatem starosty kołobrzeskiego Tomasza Tamborskiego. Wstęp na imprezę oraz grochówka są bezpłatne. 

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn