Plaża Zachodnia oraz RCK w Kołobrzegu mają przyjemność zaprosić wszystkich na PLAŻOWISKO 2.0 czyli Noc Ambientową. Po raz kolejny, w pięknych okolicznościach przyrody, nad samym morzem, będziemy mogli zanurzyć się w ambientowych setach, przygotowanych specjalnie na ten wieczór.

Zagrają: Piotr Michałowski, Michał Szturomski, Ósma Kawa oraz Wodorosty

data: 2.07.21 godz: 22:00 - 01:00

miejsce: Plac przy Pomniku Zaślubin

Wstęp wolny

Wykonawcy:

Piotr Michałowski - producent muzyczny poruszający się wokół stylistyki ambient. Jego produkcje są zazwyczaj proste, harmoniczne i skupiają się bardziej na manipulacji brzmieniem niż na tworzeniu rozbudowanych aranży. Przez lata występował pod pseudonimem Nmls tworząc muzykę z pogranicza ambientu, IDM i downtempo. Jego solowe jak i kooperacyjne produkcje (Bojanek & Michalowski, Ambot, Marek Kamiński & Piotr Michałowski) były wydawane pod postacią albumów, epek czy obecności na kompilacjach w takich wytwórniach jak Dronarivm, Whitelabrecs, Ohm Resistance, Component Recordings, Essentia Mundi, Etalabel czy N_Coded Records - mikro wytwórnię, którą Piotr sam założył i prowadził między 2016 a 2020. Ostatnim jego wydawnictwem jest album “Point Zero” - pierwsza solowa płyta wydana pod nazwiskiem. Poza muzyką zajmuje się także programowaniem oraz tworzeniem amatorskich filmów dokumentalnych.

Michał Szturomski jest muzykologiem, muzykiem i producentem muzycznym. Nagrywa solowo, ale jest też członkiem wielu zespołów muzycznych takich jak np. Duchy, Afro Kolektyw czy Provinz Posen. W swoich utworach stara się używać różnych technik kompozytorskich i produkcyjnych, od samplingu przez praktycznie wszystkie rodzaje syntezy - zarówno w wersji hardware jak i software. W swoich pracach lubi łączyć muzykę komputerową z ekspresją instrumentalistów grających na żywych instrumentach, również tradycyjnych. Jest założycielem wydawnictwa Wytwórnia Krajowa, promującego mało znane zespoły alternatywne z polski. W tej chwili kontentuje się na współpracy z legendarnym polskim klarnecistą Jerzym Mazzollem, ich wspólna płyta wyjdzie pod koniec 2021 roku.

Piotr Grygor. (Ósma kawa) Artysta audiowizualny. Tłumaczy procesy życiowe organizmów na dźwięk i obraz, muzykuje z roślinami i owadami, maluje falami mózgowymi. Rozwija koncepcję bionicznej improwizacji audiowizualnej – jak najbardziej otwartych, reaktywnych środowisk, wzorowanych na naturalnych habitatach bądź procesach. Zajmuje się sztuką generatywną i algorytmiczną. Eksploruje różnorodne techniki syntezy audio, posługuje się elektronicznymi instrumentami i generatorami, przejawiającymi chaotyczne i fraktalne zachowania, tworzącymi kompleksowe i nieprzewidywalne interakcje. Tworzy nagrania terenowe. Współpracuje z improwizującymi muzykami. Prowadzi intermedialne warsztaty i działania, postrzegając różnorodne formy wypowiedzi artystycznej jako komplementarne narzecza jednego, rozległego języka kreacji. Synergię mediów uważa za drogę do odkrywania nowego.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn